VIII Turniej im. Grzegorza Wołągiewicza

VIII Turniej im. Grzegorza Wołągiewicza

Młodzi piłkarze Lecha Poznań wygrali dwudniowy VIII Turniej im. Grzegorza Wołągiewicza pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

Dobrze spisał się zespół Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki z rocznika 2011, prowadzony przez trenerów – Tomasza Chmielewskiego oraz Michała Kubasa. Chłopcy w każdym meczu dali z siebie wszystko i sprawili, że kibice, którzy bardzo ich wspierali, wielokrotnie mieli okazję do okazywania radości. W tegorocznym turnieju uczestniczyła, także drużyna Akademii Wigier z rocznika 2012. Zespół trenera Arkadiusza Szczerbowskiego, dzień przed turniejem dowiedział się, że przystąpi do rywalizacji (z powodu wycofania się jednej z drużyn). Młodzi chłopcy wielokrotnie prezentowali olbrzymi charakter i chęć podjęcia walki ze starszymi, za co zostali nagrodzeni przez organizatorów pucharem Fair Play.

Ten turniej po raz kolejny wygrał Lech Poznań, co pokazuje że ten klub może stanowić wzór dla innych w szkoleniu młodych piłkarzy. Potwierdzeniem tego jest liczny udział wychowanków Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań w drużynie ekstraklasowej. Ze względu na epidemię po raz pierwszy w tym turnieju zabrakło drużyn zagranicznych.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA VIII Turnieju im. G. Wołągiewicza
Lech Poznań
Wisła Kraków
Varsovia Warszawa
AP Jagiellonia Białystok
AP Wigry Suwałki
BE A Star Wilczki Warszawa
AP Junior Białystok
APN Hattrick Białystok
AP Talent Białystok
AP Wigry Suwałki r. 2012

Źródło: AP Wigry Suwałki

Top