Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach serdecznie zapraszają na niezwykłą konferencję. W sobotę, 27 kwietnia, od 8 do 19, w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód Sp. z o.o. przy ul. Innowacyjnej 1, uczestnicy będą rozmawiać z wybitnymi specjalistami. Poruszone zostaną następujące tematy:

 • Informacji o diagnozie
 • Dojrzewania i seksualności
 • Trudnych zachowań
 • Potrzeb rodziny
 • Komunikacji alternatywnej
 • Rodzeństwa osób w spektrum
 • Różnych formach terapii, w tym lekoterapii.

Zaproszeni prelegenci to ludzie z ogromną wiedzą i pasją, uznani w Polsce specjaliści. Ich wkład w poszerzanie wiedzy i świadomości na temat spektrum jest nieoceniony. Każdy z nich podzieli się swoim doświadczeniem, a na warsztatach odpowie na nurtujące Państwa pytania.

Gościem specjalnym konferencji będzie Jan Gawroński, społeczny zastępca Rzecznika Praw Dziecka, samorzecznik, znany m.in z działań w Fundacji Autism Team.

Nasi prelegenci:

 • Lek. Ewa Dobiała, doświadczona psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta, międzynarodowy trener Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (WAPP) oraz superwizor. Od 2011 roku związana z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii, gdzie prowadzi akredytowane szkolenia. Jest również członkiem zarządu World Association for Positive and TransculturalPsychotherapy.
 • Dr Joanna Ławicka, pedagożka specjalna, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Prezes zarządu Fundacji Prodeste od 2013 r. W organizacji działa od początku jej istnienia. Autorka podręczników oraz książki „Nie jestem kosmitą, mam zespół Aspergera”.
 • Dr Izabela Formalik, pedagożka specjalna i edukatorka seksualna, doktor nauk humanistycznych, psychoterapeutka CBT w procesie szkolenia, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego – Przewodnicząca Zespołu ds. Seksualności Osób z Niepełnosprawnością. Wykładowczyni na Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego Wydziału Pedagogicznego UW oraz na Podyplomowych Studiach „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na UAM w Poznaniu. Autorka licznych publikacji, między innymi książek: Mam autyzm. Mam seksualność. I co dalej? Poradnik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli, Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów oraz Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.
 • Jacek Kielin, psycholog, superwizor, autor podręczników i artykułów dla specjalistów i nauczycieli, dyrektor Ośrodka Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych “Strefa Dobrych Emocji”, prezes Stowarzyszenia Terapeutów Relacyjno-Rozwojowych.
 • Krzysztof Tokarski, psycholog, trener, specjalista w: WSiP – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, twórca bloga„Autyzm i życie z zespołem Aspergera”, wykładowcaUniwersytetu WSB Merito Gdańsk – wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa.
 • Marek Stankiewicz, samorzecznik, nauczyciel, fotograf, konsultant Psychoterapii Pozytywnej, współpracuje z Fundacją „Prodeste” i Fundacją „ALEklasa”.

Link do rejestracji: TUTAJ >>

Płatności: 250 zł (przy rejestracji do końca lutego), 300 zł (przy rejestracji od 01 marca).

Źródło: NTSP „Bajka” w Suwałkach