V Soulwałki Gospel Workshop w rytmie R’n’B

V Soulwałki Gospel Workshop w rytmie R’n’B

W piątek, 17 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury rozpocznie się piąta edycja Soulwałki Gospel Workshop. W tym roku gośćmi wydarzenia są brytyjski wokalista Clinton Jordan oraz autorka tekstów i muzyki Gabriela Gąsior. Na niedzielnym (19.06) koncercie finałowym wystąpią z nimi zespół Holy Noiz, Suwalska Orkiestra Kameralna oraz blisko stuosobowy chór złożony z dzieci, młodzieży i dorosłych – uczestników festiwalowych warsztatów.

Muzycznym tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia będzie gospel w rytmie R&B, a gwiazdami wydarzenia wielkie nazwiska brytyjskiej i polskiej sceny gospel: Clinton Jordan (GB) oraz Gabriela Gąsior. Wraz z nim na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpią: zespół instrumentalny Holy Noiz ze specjalnym udziałem Szymona Markiewicza, dyrektora muzycznego festiwalu, Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza oraz członkowie Chóru Festiwalowego, którzy od piątku będą szkolić się pod kierunkiem zaproszonych instruktorów. Finałowy wieczór wzbogaci multimedialna prezentacja zdjęć artystów fotografików z Suwalskiej Grupy Twórczej.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Anna Szafranowska, dyrektorka artystyczna wydarzenia: „Gospel to muzyka, która w wyjątkowy sposób jednoczy, podnosi na duchu, napełnia radością serca, uwodzi duszę i ożywia ciało. Na warsztatach uczymy się, świetnie bawimy, a jednocześnie zwracamy do Boga, przesyłając śpiewem radość, nadzieję i miłość. Dla mnie niesamowite jest to, że nasz festiwal jednoczy miłośników różnych gatunków, ludzi różnych kultur, pokoleń i wyznań, niejako przy okazji propagując ważne chrześcijańskie wartości. Dotychczasowe edycje z udziałem Norrisa Garnera, Phillipa Cartera i Johna Tillery’ego z USA oraz Michelle John i Marka Beswicka z UK szturmem zdobyły serca suwalczan i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Liczę, że również w tym roku nasi fani nie zawiodą. Od siebie mogę obiecać, że niedzielny koncert będzie żywiołowy i pełen pozytywnej energii, która nikogo nie pozostawi obojętnym.”

CLINTON JORDAN to utalentowany i ceniony wokalista, dyrygent i nauczyciel wokalny, uznany w branży producent i muzyk obdarzony wyjątkową intuicją. Absolwent Brytyjskiej Szkoły Sztuki Widowiskowej i Technologii. Warsztat wokalny doskonalił występując na koncertach w Anglii, Europie i Dalekim Wschodzie. Współpracował z takimi gwiazdami muzyki, jak: Jools Holland, Bryan Ferry, Michael Bolton, Mariah Carey czy Tina Turner. Entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność, na co dzień prowadzi w Londynie renomowaną szkołę muzyki Jordan Music Workshops. Jest także solistą słynnego londyńskiego chóru The Kingdom Choir, który w 2018 roku na specjalne zaproszenie zaśpiewał na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle.

GABRIELA GĄSIOR to wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktorka gospel, nauczycielka śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trenerka wokalna I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy”. Wydała autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę „Narodził się Jedyny Król” (2015). W 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przygotowała i poprowadziła chór ŚDM w koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.

Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 40 zł dostępne w sprzedaży on-line i w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. W przeddzień finału, w sobotę, 18 czerwca, odbędzie się jam session z udziałem gwiazd festiwalu. Początek o godz. 20.00, wstęp wolny.

Sponsorami V Soulwałki Gospel Workshop są firmy: ELEKTROMIL – Hurtownia Elektryczna, Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych KRUSZBET, STOLLAR Systemy Okienne oraz Bank Spółdzielczy w Suwałkach. Partnerem wydarzenia jest Browar Północny w Suwałkach.

Patronat medialny sprawują: Telewizja Polska Oddział Białystok, Polskie Radio Białystok – Studio Suwałki, Radio 5, Gazeta Współczesna, DwuTygodnik Suwalski, Martyria – Czasopismo Społeczno-Katolickie Diecezji Ełckiej, Telewizja Internetowa TVS24.pl oraz portale: Niebywałe Suwałki, Suwałki 24, Suwałki Info, Suwałki – Nasze Miasto, Wrota Podlasia – portal informacyjny województwa podlaskiego.

Uwaga! Naszych Czytelników zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, do wygrania jedno podwójne zaproszenie na koncert finałowy V edycji suwalskiego festiwalu gospel. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać hasło: „V Soulwałki Gospel Workshop” na adres kontakt@dwutygodniksuwalski.pl. Należy również polubić na facebooku stronę Dwutygodnik Suwalski oraz wpis dotyczący konkursu. Zwycięzcę poinformujemy drogą e-mailową. Zapraszamy! Konkurs rozstrzygnięty – 16.06.2022

Top