Uroczystości w resorcie Więziennictwa

Uroczystości w resorcie Więziennictwa

Upamiętnienie 105 rocznicy odzyskania niepodległości odbyło się z udziałem służby więziennej z obszaru Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Olsztynie. Na uroczystość zorganizowaną 17 listopada w Szkole Muzycznej w Suwałkach przyjechał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie płk Wojciech Szczudło oraz dyrektorzy aresztów śledczych zlokalizowanych m.in. w: Barczewie, Braniewie, Białymstoku, Czerwonym Borze, Elblągu, Iławie, Olsztynie i Suwałkach oraz przedstawiciele współpracujących z resortem więziennictwa firm.

Obecni suwalscy parlamentarzyści: Jarosław Zieliński i Jacek Niedźwiedzki oraz samorządowcy: prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec oraz radny Jarosław Schabieński, a także Starosta Suwalski Witold Kowalewski. Uczestniczyli również przedstawiciele administracji państwowej, służb mundurowych wojska, policji, straży pożarnej i służby celnej oraz dyrektorzy urzędów, instytucji i zakładów pracy z miasta i rejonu.

Uroczystość miała charakter zarówno patriotyczny, czego elementem był wykład historyczny dotyczący okoliczności odzyskania niepodległości zaprezentowany przez dr. J. Schabieńskiego oraz pieśni wykonywane przez chór uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Grzegorza Bogdana. Wydarzenie przybrało także formę odprawy kazdry Aresztu Śledczego w Suwałkach, który uważany jest za jeden z najlepszych w regionie. Były więc awanse na wyższe stopnie służby więziennej, medale i odznaczenia oraz wystąpienia gospodarzy i gości. To wydarzenie miało na celu docenienie zaangażowania pracowników resortu więziennictwa w służbie dla bezpieczeństwa państwa polskiego.

Awans na stopień ppłk uzyskał dyrektor suwalskiego Aresztu Śledczego major Arkadiusz Kawałek. Na funkcję jego zastępcy powołano nowo awansowanego majora służby więziennej Marka Sowulewskiego. Ponadto 4 funkcjonariuszy suwalskiego AŚ uzyskało odznaczenia, w tym dwóch „Krzyże Zasługi” i dwóch medale za „Zasługi w pracy penitencjarnej”.

Gratulując osobom wyróżnionym i dziękując za współpracę z samorządem terytorialnym prezydent Suwałk Cz. Renkiewicz powiedział:

– Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście zorganizowane przez resort więziennictwa to dla nas wszystkich honor i zaszczyt, że możemy wszystkich państwa tu gościć. Korzystając z okazji chciałbym podziękować dyrektorowi okręgowemu i naszym suwalskim dyrektorom za podejmowane decyzje dotyczące rozwoju aresztu w Suwałkach. Trwa tu rozbudowa aresztu, co oznacza pracę dla naszych firm, a docelowo miejsca pracy dla mieszkańców.

Top