Bardzo dobry występ odnotowali pływacy suwalskiego MUKS „Olimpijczyk” Suwałki, którzy w miniony weekend wzięli udział w „VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu”. Podopieczni Katarzyny Salweckiej, Celiny Szmajda, Edwarda Deca i Łukasza Drucisa rywalizowali z ponad 300 zawodnikami z 30 klubów z Polski. Wśród licznej konkurencji pokazali się z jak najlepszej strony, godnie reprezentując klub, szkoły i nasze miasto.

Młodzi pływacy zdobyli łącznie 13 medali: 6 złotych i 7 brązowych., tym samym w klasyfikacji medalowej zajęli 4 miejsce.

Karolina Szyszko (2003) – 200 m stylem motylkowym

W klasyfikacji ogólnej punktacji FINA (po 2 startach) Filip Kosiński zajął 1 miejsce.

Pozostali zawodnicy, mimo że bez medali, w swoich startach poprawili dotychczasowe osiągnięcia życiowe. Wszyscy mogą być zadowoleni ze swoich występów, zarówno zawodnicy i zawodniczki, jak i trenerzy. Gratulacje!!!