Twórcy z Suwalszczyzny laureatami konkursu „Jawor – u źródeł kultury”

Twórcy z Suwalszczyzny laureatami konkursu „Jawor – u źródeł kultury”
W organizowanym przez Polskie Radio Białystok we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury konkursie „Jawor – u źródeł kultury” komisja wysoko oceniła artystów i twórców ludowych z terenu Suwalszczyzny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza nagrodzonym! Wysokie oceny twórczości tradycyjnej i ludowej Suwalszczyzny na tle folkloru województwa podlaskiego są i dla nas źródłem dumy i satysfakcji!

W organizowanym przez Polskie Radio Białystok we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury konkursie „Jawor – u źródeł kultury” komisja wysoko oceniła artystów i twórców ludowych z terenu Suwalszczyzny.

W kategorii „solistów” (śpiewaków lub instrumentalistów): I miejsce zdobył Damian Balcer z Wiżajn, a II miejsce Helena Napierała ze Starego Folwarku. Wyróżnienie w kategorii „kapela lub zespół folklorystyczny” otrzymał zespół z Augustowa (Kapela Zespołu Tańca Ludowego „BYSTRY” z Augustowa).

W kategorii „rękodzieło lub sztuka ludowa” II nagrodę otrzymała jedna z osób zgłoszonych do konkursu przez Suwalski Ośrodek Kultury, wyjątkowa i niepowtarzalna mistrzyni tkacka Sabina Knoch ze Szczepek, która od lat współpracuje z SOK przy prowadzeniu warsztatów tkackich. W tej samej kategorii miejsce III zajęła twórczyni z Puńska – Asta Pieczulis.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza nagrodzonym! Wysoki poziom i wysokie oceny twórczości tradycyjnej i ludowej Suwalszczyzny na tle folkloru województwa podlaskiego są i dla nas źródłem dumy i satysfakcji!

Suwalskich śpiewaków (nie tylko tych wyróżnionych w konkursie „Jawor – u źródeł kultury”) będzie można posłuchać na żywo już w lipcu podczas Suwalskiego Jarmarku Folkloru, a mistrzynię Sabinę Knoch (i inne tkaczki) można odwiedzić (i podziwiać tkaniny) w pracowni tkackiej SOK w siedzibie przy ul. Noniewicza 71  w Suwałkach.

https://pikpodlaskie.pl/jawor-konkurs-dla-tworcow-ludowych/

Top