Czwarta odsłona Ground Game Cup, czyli Międzynarodowego Turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu dla dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn odbędzie się 27 kwietnia w suwalskiej hali sportowej OSiR. Od godz. 8:00 rywalizację rozpoczną dzieci i młodzież w kategoriach do lat 8, 10, 12, 14, 16, 18 oraz dorośli. Wstęp do suwalskiej hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 wolny.

Zawody Ground Game Cup odbędą na zasadach International Brazilian Jiu-Jitsu Federation. Obowiązującą w zawodach formułą będzie GI (w kimonach) oraz NO GI (bez kimon, w specjalnych koszulkach i spodenkach). Jiu-Jitsu to sport walki, który jest znany ze swojej skuteczności i różnorodności technik. Brazylijskie Jiu Jitsu to mieszanka jiu jitsu, judo i zapasów. Nie zadaje się ciosów ani kopnięć. Walka na chwyty, dźwignie, duszenia odbywa się głównie w parterze.

Organizatorem wydarzenia sygnowanego marką Ground Game Sportswear (produkującą sprzęt treningowy i odzież) jest Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki. Turniej Ground Game Cup IV został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

źródło: OSiR