W Ogólnopolskim Turnieju BadStrefa by Budokrusz, który odbył się w Książenicach (27.04.2024 r.), badmintoniści amatorzy z Suwałk osiągnęli znaczące sukcesy.

Zawodnicy ze stowarzyszenia Aktywni Suwalczanie zdobyli trzy złote medale oraz jeden srebrny, wykazując się dużymi umiejętnościami.

W grze podwójnej pań (Kat. B) triumfowały Joanna Gabruś i Anna Kamińska, pokonując w finale Anię Kasperkiewicz i Zuzannę Michtę.

W grze podwójnej panów (Kat. B) złoto zdobyła para Tomasz Kamiński i Marek Molęda, a srebro przypadło Tomaszowi Groszowi i Piotrowi Kupichowi, też z Suwałk.

W grze mieszanej złoto przypadło dla suwalskiej pary Marek Molęda i Anna Kamińska.

Warto również wspomnieć o parze Inga Dąbrowska i Marta Romanowska, które zajęły czwarte miejsce. Te wyniki są świadectwem pasji i zaangażowania członków stowarzyszenia Aktywni Suwalczanie, którzy nie tylko promują badminton jako dyscyplinę sportową, ale także przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności sportowej.

Już 18 maja br. w suwalskiej hali OSiR stowarzyszenie AS będzie organizatorem międzynarodowego turnieju dla amatorów badmintona ,,POGRANICZE 2024″ im. Piotra Ołowia — na który serdecznie badmintonistów — amatorów organizatorzy zapraszają.

Więcej info o turnieju: www.aktywnisuwalczanie.pl

Gratulujemy kolejnych sukcesów badmintonistom ze stowarzyszenia Aktywni Suwalczanie, to już drugi, duży sukces w tym roku!

***

Suwalskie stowarzyszenie Aktywni Suwalczanie w Książenicach reprezentowali: Inga Dąbrowska, Joanna Gabryś, Anna Kamińska, Marta Romanowska, Tomasz Grosz, Tomasz Kamiński, Tomasz, Perkowski, Marek Molęda, Piotr Kupich.

***

Książenice, będące miejscem turnieju, to wieś o bogatej historii, położona w województwie mazowieckim, znana z pięknej rzymskokatolickiej parafii św. Jana Marii Vianneya.

Źródło: Stowarzyszenie Aktywni Suwalczanie