Interesujące przedsięwzięcie kulturalne zorganizowano w ostatnim dniu listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury. W Sali im. A. Wajdy spotkały się trzy pokolenia Suwalczan. Uczestnikami trzeciej już edycji „Artystycznego Spotkania Pokoleń” byli dziadkowie, dzieci i wnuki. Wszystkich ich połączyła muzyka, w myśl zasady, że łączy ona pokolenia, gdzie starsi i młodsi potrafią znaleźć wspólny język. Następuje to najpełniej w tańcu i przy muzyce.

Sala SOK dosłownie „pękała w szwach”. Goście zajęli wszystkie miejsca, a niektórzy uczestnicy scenicznych występów siadali nawet na dostawkach i schodach. A było kogo i co podziwiać. Na scenie nie zabrakło dynamiki i energii młodych ludzi w połączeniu z dostojeństwem i doświadczeniem starszych. Był taniec, pokaz mody, recytacja poezji oraz śpiew i muzyka. Widzowie usłyszeli muzykę rozrywkową, popularną i ludową. Jak powiedziała Maria Jolanta Lauryn, jedna ze współorganizatorek przedsięwzięcia: Wydarzenie to miało na celu przełamać stereotypy i zmienić postrzeganie seniorów, jako tej mniej aktywnej części społeczeństwa.

Artystyczne przedsięwzięcie stało się formą uczczenia Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Życzenia seniorom w dniu ich święta złożył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, zwracając uwagę na aktywność seniorów w życiu miasta oraz korzyści jakie przynosi ta współpraca dla całej społeczności miasta, niezależnie od wieku Suwalczan. Ponadto uczestnikami przedsięwzięcia byli: przewodniczący Rady Miejskiej, Zdzisław Przełomiec oraz zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski i dyrektor SOK Ignacy Ołów. Jednym z uczestników koncertu był śpiewający i grający na gitarze suwalski radny Jacek Roszkowski.

Przed publicznością wystąpiło łącznie ponad 300 osób prezentując się indywidualnie i w zespołach: Zespół Taneczny Srebrne Pierwiosnki z Uniwersytetu III Wieku, Dziecięcy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz, Pracownia Sztuki Suwałki , Studio Piosenki Świetlik z SOK, Studio Piosenki Beciaki, Studio Tańca Dotyk z SOK, Zespół wokalny Suwalskie Starszaki, Studio Tańca Radość z SOK, Dzieci Suwalszczyzny  z ZPiT Suwalszczyzna, Zespół wokalny CANTO z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie, Zespół muzyczny AKO-PIANO Krzysztof Krzesicki i Piotr Skowroński.

Pokaz tańców regionalnych zaprezentował ponadto Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna, a swoją twórczość pokazali poeci z Grupy poetyckiej Klubu Seniora przy ul. Chopina 6a: Zofia Jakubowska, Czesława Kuźmicka, Lech Krysiewicz, Krystyna Trzasko i  Teresa Borys, Romuald Złotnik (wiersze z tomiku wierszy “POD KOPUŁĄ”)

Organizatorem całości przedsięwzięcia były Suwalskie Starszaki, zaś współorganizatorem Suwalski Ośrodek Kultury. Projekt dofinansowany został z miejskiego budżetu Suwałk.