Trwa nabór wniosków

Trwa nabór wniosków

Do końca grudnia można składać wnioski o nagrodę Prezydent Miasta „Włócznia Jaćwingów”. A już po nowym roku 2 stycznia ruszy sprzedaż biletów na galę wręczenia nagród połączoną z balem karnawałowym. Mimo wzrostu cen udało się utrzymać ubiegłoroczną propozycję w kwocie 560 zł od pary.

– Nabór trwa do końca grudnia więc zostało jeszcze kilka dni by złożyć swój wniosek. Nagroda jest przyznawana od 19 lat dlatego też w jubileusz 20 edycji do plebiscytu wprowadzamy pewne zmiany i kilka nowości. Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 18 lutego 2023r. w hali Suwałki Arena, na którą już teraz serdecznie Państwa zapraszam – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Nagroda Prezydenta Suwałk Włócznia Jaćwingów to jedno z najważniejszych wyróżnień w naszym mieście. Na przestrzeni 19 lat nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń. Wszystkie bez wątpienia zasłużone dla społeczności całego miasta.

Chcąc wprowadzić pewne zmiany, a także sprawić by nagroda była jeszcze bardziej wyjątkowa w regulaminie określono stałą niezmienną liczbę pięciu laureatów w danym roku. Wśród tych pięciu wyróżnień pojawi się nagroda Włóczni Jaćwingów „z diamentem”, która będzie przyznawana za szczególne osiągnięcia lub działania na rzecz Suwałk. Co więcej będą mogli ją otrzymać również laureaci Włóczni z lat poprzednich. Dodatkowo diamentowi laureaci będą poproszeni by posadzić swój dąb w specjalnej alei dębów, która powstanie na suwalskich bulwarach. Każde drzewo będzie nazwane imieniem nagrodzonej osoby.

Laureatów 3 nagród będą wybierać nagrodzeni Włócznią Jaćwingów w dwóch poprzednich latach. O pozostałych dwóch Włóczniach w tym statuetce z diamentem decydować będzie Prezydent Suwałk.

Na stronie internetowej Urzędu znajdą Państwo do pobrania wniosek zgłoszeniowy (TUTAJ), który należy złożyć osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Suwałkach lub przesłać wypełniony za pomocą poczty elektronicznej na adres pkp@um.suwalki.pl

Przy okazji możemy już zdradzić więcej szczegółów odnośnie gali. Odbędzie się ona 18 lutego 2023r. Ponownie w Hali Suwałki Arena. Ceny biletów mimo inflacji oraz wzrostu cen udało nam się utrzymać na identycznym poziomie jak rok temu. Jest to 560 zł od pary. Proponujemy Państwu świetną zabawę oraz dobre jedzenie, a także atrakcje w postaci występu jednego z najbardziej znanych magików i iluzjonistów w Polsce Pana Macieja Pola. Specjalny wstęp da Maestro Chives, czyli Marcin Roszkowski, który łączy klasykę z nowoczesnością. Skrzypek orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi ze świetnym projektem. Usłyszymy covery znanych klubowych i filmowych przebojów zaaranżowane na skrzypce elektryczne. Sprzedaż bilety ruszy zaraz po nowym roku 2 stycznia 2023r. Bilety będą do nabycia w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Źródło: UM Suwałki

Top