Trwa Europejski Tydzień Mobilności

Trwa Europejski Tydzień Mobilności

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Mobilności. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło „Oszczędzaj energię”. W tym roku Miasto Suwałki koncentruje się na zachęcaniu mieszkańców do wyboru niskoemisyjnych środków transportu.

Wprowadzeniem do Europejskiego Tygodnia Mobilności, był zorganizowany w dniu 10 września br. „Europejski Dzień Bez Samochodu w Suwałkach”, podczas którego można było dowiedzieć się jak działają hulajnogi elektryczne oraz jak bezpiecznie poruszać się za pomocą ekologicznych środków transportu w mieście. Mieszkańcy mieli również okazję skorzystać z darmowych przejazdów samochodami elektrycznymi. Jednocześnie quizy organizowane na scenie podczas wydarzenia dotyczyły kwestii związanych ze zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej w życiu codziennym. W tym roku „Europejski Dzień Bez Samochodu w Suwałkach” był szczególny, z uwagi na rekordową frekwencję.

Trwają dodatkowe działania z zakresu edukacji w suwalskich przedszkolach i szkołach podstawowych:

– Od 18 września prowadzone są prelekcje w przedszkolach i szkołach podstawowych m.in. na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez funkcjonariuszy służb miejskich,

– Od 18 do 29 września odbywać się będą zajęcia dla uczniów klas IV szkół podstawowych w Miasteczku Ruchu Drogowego w WORD w Suwałkach.

Uwaga, przypominamy, że 22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku w naszym mieście będzie można bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Chodzi o zachęcenie kierowców do pozostawienia swoich samochodów na parkingu i przesiadki do komunikacji miejskiej – rezygnacja z jazdy autem, w którym podróżuje często sam kierowca, zmniejsza emisję szkodliwych zanieczyszczeń, czyli chroni środowisko.

Za darmo (nie musimy kupować i kasować biletów) – bez konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego auta lub innego dokumentu będzie można korzystać z komunikacji miejskiej (w tym czasie kasowniki w autobusach zostaną wyłączone).

Zachęcamy również w tym dniu do wyboru innych ekologicznych środków transportu, jak rowery czy hulajnogi elektryczne.

Top