Triathlon Równych Szans

Triathlon Równych Szans

W pierwszą sobotę września na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia odbył się Triathlon Równych Szans. Przedsięwzięcie w zaproponowanej formie stało się unikatowym wydarzeniem w regionie i kraju. Wszystko za sprawą faktu, że podczas jednej z trzech konkurencji, zawodnicy ścigali się na takim samym sprzęcie. Były to rowery miejskie SUWER, które pozwoliły na wyrównanie szans na zwycięstwo w tej dyscyplinie. Zawodnicy musieli na jednośladzie pokonać odcinek 7 km wytyczony wokół rozlewiska, a wszystko było możliwe do obserwowania przez kibiców. Pozostałe dwie konkurencje stanowiło pływanie na 300 m oraz bieg na 2 km.

Zawody odbyły się w podziale na kobiety i mężczyzn, a w każdej z nich zostało wybranych 3 najlepszych uczestników, którzy zdobyli nagrody finansowe. Ponadto ci, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowy medal oraz worek sportowy i bidon. W triathlonie wystartowali mieszkańcy miasta, choć były także osoby z Białegostoku i regionu. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli: Jarosław Perkowski oraz Emilia Wołyniec.

Ambasadorem zawodów była Aleksandra Kieda, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz uczestniczka mistrzostw świata i Europy, znana także jako IronWoman FIT.

Organizatorem wydarzenia była „Fundacja Teraz Wschód”, której misją jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży w zakresie rozwoju sportowego, intelektualnego i kulturowego. Jak stwierdził Bartosz Bełdyga, szef stowarzyszenia:

– Wszystkim organizowanym przez nas przedsięwzięciom zawsze towarzyszy jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych ludzi. Poszukujemy ciekawych form, by zachęcać wszystkich do aktywnego ruchu. Wierzę, że właśnie zorganizowane zawody przełożą się na wzrost zainteresowania triathlonem wśród młodzieży.

Partnerem strategicznym imprezy było Województwo Podlaskie. Została ona objęta  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk oraz Marszałka Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Fot. Fundacja Teraz Wschód

Top