Trenerzy Ślepsk Malow wygrali Elektromil SALS Liga

Trenerzy Ślepsk Malow wygrali Elektromil SALS Liga
Trenerzy triumfatorami Elektromil SALS Liga w sezonie 2022/2023.  Członkowie sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki i przyjaciele klubu pokonali w wielkim finale amatorskich rozgrywek 14 Pułk Przeciwpancerny 2:1. To spotkanie można śmiało nazwać wizytówką amatorskiej siatkówki w regionie. Warto dodać, że Wojskowi zagrali również w finale Elektromil SALSLigi w sezonie 2021/2022, a Trenerzy zajęli wówczas najniższy stopień podium. Straż Pożarna, czyli zespół, który w ubiegłym roku okazał się najlepszym, w zakończonej właśnie edycji znalazł się tuż za najlepszą trójką. Reprezentanci 14. Pułku Przeciwpancernego, dopingowani przez liczną grupę kolegów i koleżanek, postawili w finale sezonu 2022/2023 bardzo trudne warunki, ale ostatecznie musieli uznać wyższość doświadczonych zawodników, z przeszłością na ligowych parkietach niemal całej Polski. W meczu o 3. miejsce 1. Ligi SUKSS Suwałki pokonał wspomnianą wcześniej Straż Pożarną bez straty seta.
 Tego dnia poznaliśmy także mistrzów 2. i 3. Ligi. Na zapleczu Elektromil SALSLigi mieliśmy przyjemność podziwiać w akcji Kresy Sejny i UKS Jantar Gołdap, którzy stoczyli pasjonujący bój o tytuł mistrzowski. Ostatecznie, po trzech setach wyrównanej rywalizacji, górą okazali się goście z Sejn. Najniższy stopień podium 2. Ligi zdobyli zawodnicy Atlasu, po zwycięstwie 2:0 z Opakowania Kartex. Jedną z rewelacji finałów Elektromil SALSLigi są z pewnością siatkarze Tanne & Forte, którzy po wygranej 2:1 z Zakład Szklarski Kamena, rzutem na taśmę wskoczyli na wysokie, 5. miejsce.
W niedzielne (12.03) popołudnie walczyli także trzecioligowcy. Młodzi siatkarze UKS Maratończyk Ełk Volleyball Team niemal przez cały sezon prowadzili w tabeli 3. Ligi, aby na ostatniej prostej oddać prowadzenie Albatrosom, którzy pokonali ełczan 2:0 i tym samym zapewnili sobie tytuł mistrzów w najniższej klasie rozgrywkowej. Warto zaznaczyć, że obie ekipy już wcześniej uzyskały awans do 2. Ligi.  Walkowerem oddali natomiast swój mecz Nieprzygotowani, dzięki czemu debiutująca Gmina Szypliszki ukończyła sezon 2022/2023 na 3. miejscu w 3. Lidze.
 Uroczysta gala zakończenia Elektromil SALSLigi odbędzie się 17 marca o godzinie 18:30 w MK Bowling Suwałki przy ul. Dwernickiego 15 w Suwałkach. Tego dnia odbędzie się nie tylko wręczenie pamiątkowych pucharów, nagród i medali, ale poznamy także zwycięzców poszczególnych klasyfikacji indywidualnych, nazwiska najlepszych zawodników każdej ze zgłoszonych drużyn oraz najlepszego zawodnika Elektromil SALSLigi.
 1. Liga
 1. Trenerzy Ślepsk Malow
 2. 14. Pułk Przeciwpancerny
 3. SUKSS Suwałki
4. Straż Pożarna
5. Słoneczny Patrol Ełk
6. Elektromil
8. Adriatica Olecko Volleyball Team – spadek do 2. Ligi
 2. Liga
 1. Kresy Sejny – awans do 1. Ligi
 2. UKS Jantar Gołdap – awans do 1. Ligi
 3. Atlas
4. Opakowania Kartex
5. Tanne & Forte
6. Zakład Szklarski Kamena – spadek do 3. Ligi
7. KMP Suwałki – spadek do 3. Ligi
 3. Liga
 1. Albatrosy – awans do 2. Ligi
 2. ZSS UKS Maratończyk Ełk – awans do 2. Ligi
 3. Gmina Szypliszki
4. Nieprzygotowani
5. Livioon Vita Suwałki
 Elektromil SALS Liga to amatorska liga siatkówki, której mecze rozgrywane są w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Ligowa rywalizacja najlepszych siatkarzy amatorów w regionie podzielona jest na trzy klasy rozgrywkowe: 1. Ligę, 2. Ligę oraz 3. Ligę, w których bierze udział aż 21 drużyn z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W zmaganiach obowiązuje system awansów i spadków. Organizator: Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki; Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Suwałk
Sponsor główny: Hurtownia Elektryczna „Elektromil”.

źródło: Ślepsk Malow Suwałki

Top