Trasa wschodnia- umowa na dofinansowanie

Trasa wschodnia- umowa na dofinansowanie

20,2 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury w formie dotacji trafi do Miasta Suwałki na ostatni z odcinków tzw. „Trasy Wschodniej”. W środę (8 marca) prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz,  podpisał umowę na finansowanie inwestycji z wiceministrem Rafałem Weberem. W spotkaniu wziął udział poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Warto przypomnieć, że są już znane oferty w przetargu na tę inwestycję. Propozycje wykonawców wahają się w przedziale od 38 do ponad 44 mln zł. Oferty są analizowane pod kątem spełnienia warunków postawionych w przetargu.

– Dziękuję za otrzymaną dotację. Podpisana dziś umowa pozwala zabezpieczyć finansowanie inwestycji oraz rozpocząć procedurę rozstrzygnięcia przetargu – informuje prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz,  – Mam nadzieję, że niebawem podpiszemy umowę z wykonawcą. Mieszkańcy Suwałk będą mogli przejechać w pełni wschodnią obwodnicą Miasta już we wrześniu przyszłego roku – dodaje Prezydent Miasta Suwałk.

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” będzie miał około 760 metrów długości. Rozpocznie się na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel o długości około 44 metrów.

Top