„Trasa Wschodnia” – zakończenie projektowanie ostatniego odcinka

„Trasa Wschodnia” – zakończenie projektowanie ostatniego odcinka

Miasto Suwałki uzyskało w ostatnich dniach warunki techniczne od PKP, które pozwolą dokończyć dokumentację projektową. Te ustalenia blokowały w ostatnich miesiącach prace nad przygotowaniem do budowy ostatniego fragmentu tzw. „Trasy Wschodniej” na odcinku od ul. Sejneńskiej do ul. Wylotowej. Władze Suwałk planują by przetarg na budowę ogłosić jeszcze w tym roku.

– Teraz nareszcie możemy dokończyć opracowywanie projektu, a następnie na jego podstawie uzyskać pozwolenie na budowę. Przypomnę, że na tę inwestycję pozyskaliśmy 20 mln 200 tysięcy zł  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość prac szacowana jest na ponad 40,4 mln złotych. Cieszymy się, że pozyskaliśmy te pieniądze bo to w ogromnym stopniu pozwoli nam dokończyć te zadanie – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

Odcinek „Trasy wschodniej”, który pozostał do wybudowania będzie miał ok. 760 m długości. Rozpocznie się na rondzie przy ul. Wylotowej i zakończy na rondzie przy ul. Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel. Droga oczywiście tak jak pozostałe odcinki „Trasy wschodniej” będzie miała chodniki i ścieżkę rowerową.

Przetarg na budowę  zostanie ogłoszony prawdopodobnie pod koniec tego roku. Budowa zostanie rozłożona na lata 2023-2024.

Top