Prawdziwą walentynkową niespodziankę przygotował Suwalski Ośrodek kultury na piątkowy wieczór 16 lutego. Publiczność, która wypełniła Salę im. A. Wajdy podziwiała wspaniały koncert w wykonaniu zespołu Colours of Tango oraz Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Colours of Tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Publiczność mogła usłyszeć m.in. tanga Astora Piazzolli, Angela Villoldo czy Carlosa Gardela.

Zespół Colours of Tango koncertował już na scenach Polski, Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, został także uhonorowany Certyfikatem Academia Nacional del Tang. Skład zespołu tworzą: rodowity Argentyńczyk z Buenos Aires – Oscar Ovejero (śpiew), dwoje doskonałych instrumentalistów młodego pokolenia Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon) oraz towarzysząca im para taneczna: Justyna Grzegorczyk i Łukasz Wiśniewski. Lider zespołu Konrad Salwiński przygotowywał się do występu w Suwałkach prawie przez rok. Musiał przygotować nowe aranżacje utworów wykonywane dotąd przez trio na poszczególne instrumenty orkiestry kameralnej.

Koncert i towarzyszący mu występ taneczny cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Publiczność była zachwycona i nagradzała artystów głośnymi brawami. Muzycy bisowali kilka razy.

Patronat medialny nad koncertem objął DwuTygodnik Suwalski.