Szachowe mistrzostwa w Suwałkach

Szachowe mistrzostwa w Suwałkach

Przez dwa dni ponad dwustu szachistów rywalizowało w Suwałki Arenie o tytuły mistrzów Polski w szachach błyskawicznych. W rywalizacji indywidualnej tytuły mistrzów kraju wywalczyli: Klaudia Kulon z Wrzosa Międzyborów i Grzegorz Nasuta z Miedzi Legnica. Zmagania drużynowe wygrał SzUKS Gostmat Gostynin wśród kobiet oraz szachiści KSz Hetman Katowice.

W rywalizacji indywidualnej z suwalskich szachistów najlepiej wypadł Dawid Jasiulewicz z KSz Hańcza, który zdobył 10 pkt i zajął 15 lokatę. Na 33 miejscu uplasował się Wojciech Sawicki z Fundacji Jaćwież, który zdobył 9 pkt. Z suwalskich szachistek najwyżej uplasowała się Małgorzata Leszczyńska z Fundacji Jaćwież, która zajęła dziewiątą lokatę z 8,5 pkt, Gabriela Pałejko z KSz Hańcza zdobyła 8 pkt, co wystarczyło do zajęcia 19 miejsca. 24. była jej koleżanka klubowa Dominika Ostrowska, a 26. Martyna Walendykiewicz również z KSz Hańcza Suwałki. Dwie lokaty niżej uplasowała się Kinga Gładyszewska z Fundacji Jaćwież. Wśród kobiet brązowy medal wywalczyła suwalczanka Michalina Rudzińska, która teraz reprezentuje Strzelce Opolskie.

W zmaganiach drużynowych kobiet pierwsza drużyna KSz Hańczy Suwałki zdobyła 8 pkt, co wystarczyło do zajęcia czwartej lokaty. Inne suwalskie drużyny zajęły miejsca: 5. Fundacja Jaćwież, 7. KSz Hańcza II i 9. KSz Hańcza III. W rywalizacji mężczyzn drużyna KSz Hańcza II Suwałki zdobyła 12 pkt i zajął siódmą lokatę. Pozostałe suwalskie zespoły wywalczyły miejsca: 11. KSz Hańcza I, 17. Fundacja Jaćwież I, 19. Fundacja Jaćwież II, 22. Fundacja Jaćwież III.

Organizatorami turnieju byli: Fundacja Jaćwież, suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Polski Związek Szachowy.

Top