Szachowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

Szachowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

24-25 września w hali Suwałk Arena rozegrane zostaną indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. Mistrzostwa Polski w Suwałkach zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Będą rozgrywane w formule błyskawicznej, a więc zawodnicy otrzymają zaledwie 3 minuty, plus 2 sekundy na ruch, na rozegranie całej partii. Przy takim tempie kibic nie może się nudzić.

Organizatorem mistrzostw jest Fundacja Jaćwież z siedzibą w Suwałkach, a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Polski Związek Szachowy.

Impreza posiada Honorowy Patronat:

– Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka,

– Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego,

– Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza,

– Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Na Szachowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych  w Suwałkach zgłosili się:

– Arcymistrzyni Monika Soćko – Mistrzyni Europy 2022, multimedalistka Mistrzostw Polski, 10-krotna Mistrzyni Polski Kobiet w Blitza

– Arcymistrz Bartosz Soćko – trener Kadry Narodowej mężczyzn, 9 krotny medalista Mistrzostw Polski w Blitza

– Arcymistrz Jacek Gdański – zasłużony Polski zawodnik, 14-krotny medalista DMP w Blitza, co ciekawe zwycięzca teleturnieju Najsłabsze ogniwo (w dniu 21 października 2005 r.)

– Arcymistrz Igor Janik – medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata Juniorów

– Mistrzyni Fide Michalina Rudzińska – Mistrzyni Polski 2022

– Arcymistrz Grzegorz Nasuta, pierwszy w historii Białegostoku (2018), a drugi w województwie podlaskim (tuż po Tomku Warakomskim 2017) arcymistrz.

– Arcymistrzyni Klaudia Kulon multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski oraz srebrna medalistka Olimpiady szachowej. Klaudia broni tytuł Mistrzyni Blitza z 2019 roku (w 2020-2021 r. z powodu pandemii zawody się nie odbyły) w których wygrała wszystkie 15 partii.

Top