Swim Run Fun już w niedzielę

Swim Run Fun już w niedzielę

Swim Run Fun już w niedzielę. Pula nagród to 4.500 zł!

Pływanie i bieganie to Twoja pasja? Ten weekend należy do Ciebie. Już w najbliższą niedzielę, 30 lipca, suwalski Zalew Arkadia zamieni się w prawdziwe sportowe miasteczko. A to wszystko za sprawą zawodów, które się tam odbędą. Swim Run Fun to wydarzenie, podczas którego zawodnicy zmierzą się w dwóch sportowych konkurencjach – SwimRun i Open Water. Ci najlepsi otrzymają nagrody finansowe – pula nagród to 4.500 zł.

Jeden dzień, jedno miejsce i dwie sportowe dyscypliny, czyli Swim Run Fun. To wydarzenie jakiego w Suwałkach jeszcze nie było. Organizatorzy proponują start w zawodach w dwóch konkurencjach.

SwimRun to pierwsza z propozycji. To dyscyplina, która narodziła się w Szwecji i podbija sportowy świat. Określana jest jako jedna z najcięższych wytrzymałościowych wyścigów. Polega na pokonywaniu trasy o własnych siłach, naprzemiennie płynąc i biegnąc, korzystając tylko z tego, co mamy na sobie. Ścigamy się raz lądem, raz wodą – bez ograniczeń!

  • W wyścigu mogą wziąć udział osoby od 13 roku życia.
  • Dystans do pokonania to 300 m pływania i 2000 m biegania.

Open Water to druga z dyscyplin sportowych, w której zawodnicy będą mogli się zmierzyć podczas Swim Run Fun. To nic innego jak zawody w pływaniu na otwartej wodzie, w tym pływaniu długodystansowym. Zawody odbędą się w trzech kategoriach, w których dystans dostosowany jest do kategorii wiekowych:

  • dystans: 50 m – 9-12 lat
  • dystans: 200 m – od 13 lat
  • dystans: 1500 m – od 16 lat

Jak sama nazwa wskazuje, podczas zawodów organizatorzy stawiają także na dobrą zabawę, więc obowiązkowym elementem podczas przygotowań do wydarzenia jest zadbanie o doskonały nastrój.

Zainteresowanych startem w zawodach zapraszamy do zgłaszania się przez stronę internetową:

Ambasadorem wydarzenia jest Aleksandra Kieda, znana także jako IronWomanFit, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana triathlonistka w województwie podlaskim, uczestniczka mistrzostw świata i Europy.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Województwo Podlaskie oraz Prezydent Miasta Suwałk.

Partnerem Strategicznym Zawodów jest Województwo Podlaskie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Wszystkim organizowanym przez nią wydarzeniom przyświeca jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców. Więcej o działalności Fundacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

Top