Świąteczny czas w Suwałkach

Świąteczny czas w Suwałkach

W Mikołajki na placu Marii Konopnickiej prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wspólnie ze swoim zastępcą Romanem Rynkowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Przełomcem i dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacym Ołowiem oficjalnie włączyli oświetlenie na miejskiej choince . Towarzyszyły temu świąteczne piosenki i kolędy w wykonaniu Studia Piosenki Świetlik i animacje Studia Radość z Suwalskiego Ośrodka Kultury. Najmłodsi suwalczanie otrzymali słodycze.

– Chcemy przekazać jasny sygnał naszym mieszkańcom, że święta tuż, tuż. Że ten okres przygotowań do świąt,  jest czasem bardzo radosnym. Wyczekujemy na Święta Bożego Narodzenia. Przed nami trudny okres , musimy oszczędzać, szczególnie energię elektryczną, ale święta bez tych ozdób, bez lampek, które rozświetlają nasze miasto byłyby bardzo smutne – powiedział prezydent Cz. Renkiewicz.

W tym roku świątecznych dekoracji na suwalskich ulicach jest mniej niż zwykle. Z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej podjęta została decyzja o ograniczeniu „świecących” ozdób. Iluminacje pojawią się tylko w centrum Suwałk: ul. T. Kościuszki i ul. T. Noniewicza, a także na placu M. Konopnickiej i w parku Konstytucji 3 Maja. Ozdoby zasilane z latarń oświetleniowych będą świecić cyklicznie, zgodnie z załączaniem oświetlenia ulicznego, natomiast część iluminacji zasilanych w parku Konstytucji 3 Maja i na pl. M. Konopnickiej prawdopodobnie będzie wyłączana w późnych godzinach nocnych. Miejska iluminacja składająca się z oświetlenia choinki, diod zawieszonych na latarniach oraz oświetlenia figur wykonana jest z energooszczędnych diod LED. Dekoracje świąteczne na suwalskich ulicach będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2023 r.

Top