Suwalskie Morsy zakończyły sezon. Galeria zdjęć

Suwalskie Morsy zakończyły sezon. Galeria zdjęć

Suwalskie Morsy zakończyły sezon 2021/2022. W przepięknej scenerii plaży nad Jeziorem Czarne w Krzywym zebrało się kilkadziesiąt osób, by tradycyjnie odbyć wspólną rozgrzewkę, a następnie zanurzyć w wodzie pobliskiego jeziora. Po pobycie nad wodą uczestnicy udali się na rekreacyjne spotkanie. Poza Suwalczanami, wśród uczestników spotkania znalazły się także Morsy z Ełku, Grajewa i Sejn.

Kilkustopniowa temperatura wody oraz dość silny wiatr nie były żadną przeszkodą w kąpieli i pobyt w niej  mógł być dość długi.

Jak zgodnie powiedziały Jolanta Szeszko i Barbara Olsztyn:

– Woda dla morsów to prawdziwy żywioł, choć najbardziej cenimy, gdy jest zimna, a śnieg i mróz to co nas hartuje. Teraz, od wiosny aż do jesieni robimy sobie wolne od regularnych kąpieli. A potem ruszamy na nowo. Sezon 2022/2023 zapowiada się bardzo ciekawie, m.in. ze względu na plany organizacji wielkiego przedsięwzięcia, którym ma być zlot miłośników zimowych kąpieli w naszym mieście..

Suwalskie Morsy miniony sezon uważają za udany. Uczestniczyli w wielu wspólnych przedsięwzięciach, m.in. w Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie, który jest największym wydarzeniem tego typu w Polsce. W lutym 2022 r. dotarło tam ponad 8,5 tysiąca osób z 250 klubów z kraju  i zagranicy, m.in. z Niemiec, Czech i Słowacji. Suwalczanie do Światowej Stolicy Morsów pojechali po raz kolejny, ale pierwszy raz z suwalską maskotką „Misiem Uśmichem” oraz zaproszeniem na Polski Biegun Zimna. Na styczeń 2023 r. zaplanowano w Suwałkach ogólnopolskie morsowanie.

Top