Znana jest już pierwsza gwiazdę tegorocznego święta żaków. 17 maja na Bulwarach Miejskich w Suwałkach dla studentów i mieszkańców regionu zagrają gwiazdy: pop, rock, reagge i disco polo/folk. Zgodnie z głosowaniem studentów, którzy wybierają kolejność ujawnianych gwiazd, zwyciężyła muzyka pop. Na Juwenaliach zagra… Baranovski!

BARANOVSKI to wokalista, muzyk, kompozytor i producent. Zadebiutował w 2018 roku, a już rok później miał na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku“, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Cztery lata od debiutu może się pochwalić Złotymi Płytami za oba dotychczas wydane albumy (Zbiór, BARANOVSKI 2), Diamentowymi i Platynowymi Wyróżnieniami za single, oraz opinią jednego z najciekawszych artystów na polskiej scenie muzyki pop.

Artysta, który jak sam mówi zawsze „Chcę być sobą”, choć to publiczność kocha najbardziej, dlatego „Lubi być z nią”. Niepotrzebne są tu „Czułe słówka” – i tak wszyscy zaliczają go do najciekawszych artystów sceny pop w Polsce. „Nie mamy nic” do dodania. Na scenie będzie jednocześnie i „Luźno” i ostro…aż „Iskry” będą szły.

Źródło: PUZ w Suwałkach