Suwalskie III LO i Technikum nr 4 najwyżej w rankingu „Perspektyw”

Suwalskie III LO i Technikum nr 4 najwyżej w rankingu „Perspektyw”

Po raz pierwszy w rankingu „Perspektyw” wśród suwalskich liceów najwyżej sklasyfikowano III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego. Większość suwalskich liceów i techników zajęło podobne lokaty jak przed przed rokiem w tym rankingu. Znacząco awansowało II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Z. Podhorskiego. Jedynie  I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej zanotowało duży spadek w tym rankingu.

Wśród suwalskich liceów ogólnokształcących najwyżej w rankingu „Perspektywy 2023″ znalazło się III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego zajmując 312. miejsce w kraju (awans z 313. miejsca w 2022 roku) i 10 miejsce w podlaskim (bez zmian w porównaniu do 2022 r.). I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej znalazło się na 412. miejscu w kraju (spadek z 257. miejsca w kraju) i 12 miejsce w województwie (spadek z 8 miejsca). To najniższa w historii lokata I LO w tym rankingu. Znaczący awans zanotowało II LO, które  jest na 628 miejscu (awans z 838. miejsca w kraju) i 18. w województwie. O lokacie w rankingu decydowały wyniki matur i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Suwalskie technika zajęły podobne do ubiegłorocznych lokaty w rankingu „Perspektywy 2023”.  Technikum nr 4 spadło na 342 miejsce z 339 miejsca w kraju. Tak jak przed rokiem Technikum nr 4 zajęło siódmą lokatę wśród techników w podlaskim. Suwalskie Technikum nr 3 i nr 2 znalazły się jedynie w rankingu wojewódzkim. Technikum nr 3 (ZST) zajęło 16 lokatę w podlaskim, a Technikum nr 2 (ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego) – 24 miejsce w podlaskim. Suwalskie Technikum CKR  im. W. Witosa zajęło 12 lokatę wśród podlaskich techników. O lokacie w rankingu techników decydowały wyniki matur, egzaminów zawodowych i sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

Top