24 października w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Na zawody przyjechali najlepsi zawodnicy w przedziale wiekowym 18-21 lat, z 48 klubów z całej Polski. Dwaj suwalczanie zostali Wicemistrzami Polski. Młodzieżowcy startowali w kata oraz w kumite, w formule lekkiego kontaktu i full kontaktu. Suwalski Klub Karate tym razem wystawił dwóch zawodników, Sebastiana Biłbaka i Michała Karpowicza. Sebastian jest doświadczonym zawodnikiem i był to jego ostatni start w tym przedziale wiekowym. W roku ubiegłym Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii do 75 kg. Tym razem nie udało mu się obronić tytułu w walkach kontaktowych, nasz zawodnik zajął III miejsce po dyskwalifikacji w półfinale (za mocno wykonana prawidłowa technika na głowę). Dla osłody Sebastian zdobył jeszcze drugi medal i został Wicemistrzem Polski w lekkim kontakcie. Drugi nasz zawodnik Michał to nowicjusz, jako 18 latek, po raz pierwszy wystartował w kategorii młodzieżowca. Startował aż w trzech konkurencjach, w lekkim kontakcie i w full kontakcie przegrał swoje pojedynki i nie udało mu się zakwalifikować do strefy medalowej. Ale w kata Michał wypadł nad wyraz dobrze, zdobył srebrny medal i został Wicemistrzem Polski. W finale pokonał dwóch swoich kolegów z Kadry Polski uległ tylko zawodnikowi z Łomży, który był mistrzem z poprzedniego roku. Był to ostatni start tych zawodników przed Mistrzostwami Europy Młodzieżowców. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać formę do startu w najważniejszych zawodach w tym roku dla młodzieżowców i kadetów. Przypominamy, że za 5 tygodni Polska będzie gospodarzem tych Mistrzostw, które odbędą się w Tarnowskich Górach i Bytomiu. Na Mistrzostwach Europy wystartuje aż pięcioro suwalskich zawodników. Czworo młodzieżowców – Aleksandra Czerwiecka, Wojciech Żytkiewicz, Sebastian Biłbak, Michał Karpowicz oraz jeden kadet – Krzysztof Alicki.