Suwalscy badmintoniści walczą o Mistrzostwo Polski

Suwalscy badmintoniści walczą o Mistrzostwo Polski

Cztery najlepsze drużyny fazy zasadniczej Lotto Ekstraliga Badmintona sezon 2021/2022: Uczniowski Klub Sportowy ,,HUBAL” Białystok, Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka, Unia Bieruń i SKB Litpol-Malow w Józefosławiu 7 maja walczyć będą o Mistrzostwo Polski, będą to już 49. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie.

Przypomnijmy, że suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow, to 18. krotny Mistrz Polski i pięciokrotny brązowy medalista pucharu Europy. Jednak w tegorocznych rozgrywkach suwalczanie nie są zaliczani do faworytów w walce o mistrzowski tytuł, znawcy stawiają na drużynę ABRM Warszawa, a pozostałe drużyny uważa się, że mają równe szanse na zdobycie tytułu wicemistrz Polski.  Ten tytuł może zdobyć tylko jedna drużyna, a która, to okaże się już po pierwszych meczach półfinałowych, początek o godz. 10.00.

Podopieczni Jerzego Dołhana w pierwszym meczu rywalizować będą z aktualnym mistrzem UKS Hubal Białystok — zwycięzca tego meczu otrzyma przepustkę do finału, i może walczyć o najcenniejsze trofeum w Polsce, mecz o godz. 18.00. Także zwycięzca drugiego półfinału ABRM – Unia Bieruń, będzie rywalizował o prymat w Polsce. Przegrani z półfinałów rywalizować będą, o trzecie miejsce na podium i brązowy medal 49. Drużynowych Mistrzostw Polski. Suwalczanie wielokrotnie podczas finałów pokazywali ,,lwi pazur”, czego efektem było miejsce na najwyższym stopniu podium i Mistrzostwo Polski.

W meczach o Mistrzostwo Polski w Józefosławiu drużynę SKB Litpol-Malow reprezentować będą: Oliwia Niedźwiedzka, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Aleksandra Goszczyńska, Ulyana Volska, Maria Ulitina, Anastasiya Khomich, Michał Sobolewski, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Robert Cybulski, Danilo Bośniuk, Emil Holst, Przemysław Szydłowski, Mateusz Świerczyński, Adam Szolc, trenerem jest Jerzy Dołhan.

Zmagania suwalskich badmintonistów można śledzić – transmisja internetowa dostępna będzie na :

– FB Suwalski Klub Badmintona

– https://www.facebook.com/TELEWIZJA-INTERNETOWA-tvs24pl

– https://www.youtube.com/channel/UCbTvMKgMIoF20w778U2q33Q

– sport.tvp.pl

źródło rzecznik prasowy SKB Suwałki

Top