W Olsztynie podczas uroczystego podsumowania XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin, Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odebrał nagrodę dla Miasta Suwałki za zajęcie III miejsca w kategorii od 40 tys. do 100 tys. mieszkańców.

Sportowy Turniej Miast i Gmin to cykl imprez rozgrywanych w dniach 26 maja – 1 czerwca w czasie VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W trakcie tych dni, mieszkańcy polskich miast, w tym mieszkańcy Suwałk czynnie brali udział w zawodach oraz turniejach sportowych, przygotowanych m.in. ośrodki sportu i rekreacji, kluby sportowe oraz kluby fitness. W tym czasie w Suwałkach odbyło się 70 imprez oraz zajęć sportowych, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy mieszkańców.

Głównym celem turnieju jest zachęcanie do aktywności ruchowej jak największej liczby osób, w szczególności tych, którzy dotychczas nie interesowali się rekreacją fizyczną. Koordynatorem Sportowego Turnieju Miast i Gmin był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.