„Suwałki Bike Challenge – przejazd na czas!” to doskonała propozycja dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek, w szczególności ceniących sobie szybką jazdę i chcących dostarczyć do swojego organizmu solidną porcję endorfin i adrenaliny! Wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 11 maja ma na celu przede wszystkim popularyzację wśród mieszkańców miasta i regionu wyczynowej jazdy na rowerze oraz promocję aktywnego wypoczynku. Jedno jest pewne – uczestnicy, którzy tego dnia zdecydują się odwiedzić Bike Park przy ul.  S. Moniuszki 1A z pewnością nie pożałują podjętej decyzji. Zawody rozgrywane będą w czterech kategoriach wiekowych:

7-10 lat;
11-13 lat;
14-17 lat;
18+
Udział jest całkowicie bezpłatny. Każdy zawodnik przystępujący do zawodów musi posiadać stosowną zgodę podpisaną przez rodzica lub przedstawiciela ustawowego. W przypadku puli wolnych miejsc, zapisy stacjonarne będą prowadzone w dniu zawodów – 11 maja od godz. 11:30 do 12:00.

Jak będzie przebiegała rywalizacja? Zasady są bardzo proste! Każdy z zawodników musi pokonać dwukrotnie bądź trzykrotnie (w zależności od ilości zgłoszonych uczestników) wyznaczony tor, a do klasyfikacji zaliczany będzie najlepszy czas przejazdu. Start i meta zostanie wyznaczona wyraźną czerwoną linią. Za zajęcie miejsc I – III w każdej z kategorii zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary, vouchery do sklepu rowerowego lub karnety uprawniające do skorzystania z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Szczegóły Na stronie osir.suwalki.pl