Suwałki bez dostawcy prądu

Suwałki bez dostawcy prądu

Do trzech razy sztuka i….. trzeci przetarg i trzeci raz nie zgłosiła się do niego żadna państwowa spółka odpowiedzialna za produkcję i dostawę prądu. Na 10 dni przed końcem roku nasze Miasto nie ma oferty na dostawę prądu od 1 stycznia 2023 r.

Potwierdza się zatem teza, że spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie są zainteresowane tym by z elektryczności korzystali mieszkańcy Suwałk ale również i Gminy Raczki. Zamówienie na dostawę prądu od 1 stycznia 2023r. dla całej grupy zakupowej po raz trzeci zostało unieważnione z powodu braku chętnych.

 Jest to naprawdę niebywałe. Poleciłem już urzędnikom analizę jak mamy dalej postępować w tej sytuacji. Powtórzę raz jeszcze – nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że: szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe czy nawet suwalski szpital, a także firmy miejskie które za pomocą prądu dostarczają do mieszkań i domów wodę i ciepło pozostaną bez dostawcy prądu na przyszły rok. To obowiązek państwa by trafił do nas prąd zgodnie z przyjętymi w ostatnim czasie uwarunkowaniami i cenami, które określiła specjalna ustawa – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Prąd od 1 stycznia 2023r. w Suwałkach będzie. Pytanie tylko ile będzie kosztował ponad 50 członków grupy zakupowej, którą stworzyło Miasto Suwałki oraz suwalskich podatników.  Suwalski samorząd oraz mieszkańcy Suwałk znaleźli się w naprawdę niepokojącej sytuacji.

źródło: UM Suwałki

Top