Suwalczanie popłynęli podczas II Mistrzostw Mazur w Pływaniu Zimowym

Suwalczanie popłynęli podczas II Mistrzostw Mazur w Pływaniu Zimowym

W sobotę, 17 grudnia, suwalczanie udali się do Ełku, by uczestniczyć w wyjątkowym, sportowym wydarzeniu.  To tam odbyły się II Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Zimowym w cyklu Masuria Winter Swimming CUP.

Organizator wydarzenia – Klub Sportowy Zahartowani Ełk stanął na wysokości zadania i wygrał walkę z żywiołem. Od 4 w nocy, aż do poranka, jego członkowie walczyli z całkowicie zamarzniętym jeziorem. Z jakim efektem?

Wykuli i wykruszyli ponad 18 ton lodu, aby prawie 100 zawodników, przy temperaturze powietrza  -7 °C  i temperaturze wody 1.8 °C, mogło rywalizować ze sobą w Jeziorze Ełckim podczas mistrzostw.

W ZIMOWYM PŁYWANIU wzięło udział 4 Suwalczanów: Magdalena Bielawska i Mirosław Okrągły, natomiast Fundację „Teraz Wschód” reprezentowali Natalia Bełdyga i Bartosz Bełdyga

Natalia wystartowała na 3 dystansach:

– 50 m stylem dowolnym

– 100 m stylem dowolnym

– 50 m stylem motylkowym

Bartosz wystartował na 5 dystansach i zdeklasował rywali zdobywając 5 x złoty medal:

– 25 m stylem dowolnym – 00:14:19 s

– 50 m stylem dowolnym – 00:32:31 s

– 100 m stylem dowolnym – 01:15:56 s

– 250 m stylem dowolnym – 03:41:35 s

– 50 m stylem motylkowym – 00:36:94 s

Magdalena Bielawska również zdobyła 1 miejsce w swojej kategorii.

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia był Klub Sportowy Zahartowani Ełk i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

Fundacja Teraz Wschód to inicjatywa stworzona przez suwalczan dla suwalczan. Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Więcej o jej działalności można znaleźć: TUTAJ >>

Źródło: Bartosz Bełdyga

Top