SUKSS mistrzem województwa juniorów

SUKSS mistrzem województwa juniorów

Jeszcze przed ostatnią kolejką Mistrzostw Województwa Juniorów, z kompletem zwycięstw i tylko jednym straconym setem, zespół SUKSS Suwałki zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Tym samym uzyskał awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów, którego w dniach 16-19.02.2023 r. będziemy gospodarzem.

Ostatni ligowy mecz juniorów odbędzie się w czwartek 26.01.2023 r. w hali Suwałki Arena o godzinie 12:00. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna BAS Białystok.

Dodać należy, że juniorzy to najwyższa kategoria w siatkówce młodzieżowej. Zawodnicy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki, którzy na co dzień trenują i reprezentują nasz klub, uczą się w suwalskich szkołach ponadpodstawowych, w których odnoszą sukcesy siatkarskie w licealiadzie wojewódzkiej. Najwięcej zawodników SUKSS uczy się w Zespole Szkół Technicznych oraz w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach. Obie te szkoły są liderami rozgrywek. Zespół Szkół Technicznych w ubiegłym sezonie zdobył I miejsce w Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców.

Źródło: SUKSS Suwałki

 

Top