W ostatni weekend w Gdowie koło Krakowa rozegrano drugą rundę tegorocznego Pucharu Polski Modeli Halowych w klasach F1N i F1N/M (model szybowca wyrzucanego z ręki). Zawody odbyły się w tamtejszej gminnej hali sportowej, a główną nagrodą był Puchar Wójta Gminy Gdów. Rywalizowali w nich modelarze z suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W kategorii F1N/M młodziczek pewnie zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, natomiast w kategorii chłopców Leon Maćkowiak zajął 12 miejsce. W kategorii F1N juniorów II miejsce zajęła Oliwia Danilewicz. W kategorii F1N Open nie miał sobie równych Sławomir Truchan, który jednocześnie zdobył główną nagrodę za najlepszy wynik w zawodach.

Osiągnięte przez suwalskich modelarzy rezultaty gwarantują utrzymanie na pozycjach liderów w rankingu Pucharu Polski. Kolejna okazja do zdobycia punktów nadarzy się już w najbliższy weekend podczas zawodów w Jeżowie Sudeckim.

źródło: OSiR Suwałki