Sukcesy młodych badmintonistów

Sukcesy młodych badmintonistów
W Suchedniowie zakończył się badmintonowy turniej Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych, przez 3 dni rozegrano 452 mecze, rywalizowało 240 zawodników z 61 klubów polskich i 5 osób z Ukrainy, w tym zawodnicy SKB, podopieczni Jerzego Dołhana. Dobrze wypadli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona — zdobyli dwa złote oraz dwa brązowe medale.

Złoty medal zdobyła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej U 17 oraz Aleksandra Wasilewska w grze mieszanej U 13 wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). Brązowy, deblowa para dziewcząt (U17) Viktoriya PLETSIUKHOVA Veranika STANKEVICH oraz Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej U13.

Dużą niespodziankę sprawiła Oliwka Niedźwiedzka, suwalczanka odebrała z rąk organizatorów złoty medal, chociaż nie byłą faworytką.

Silnie obsadzona kategoria rywalizowały znane, cenione, reprezentantki Polski. Ograne na kortach krajowych i zagranicznych takie zawodniczki jak: Joanna Podedwora, Kinga Stokfisz, Anna Czuchra, Kaja Ziółkowska, Aleksandra Węsłowicz. I to suwalczanka z tej grupy zawodniczek okazała się najlepsza.

Z Aleksandrą Węsłowicz przyszło Oliwii walczyć w finale. Wcześniej w półfinale pokonała po trzysetowej rywalizacji Kaję Ziółkowską (18-21, 21-13, 21-14).

Finał to także trzysetowa walka, suwalczanka pierwszego seta wygrała do siedemnastu, drugiego przegrała do trzynastu, ale w trzecim, bardzo emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie, okazała się lepsza i pokonała rywalkę do dziewiętnastu i została tryumfatorką Grand PriX Suchedniowa.
Drugi dla suwalskich badmintonistów, medal ZŁOTY — GP Suchedniowa przypadł suwalskiej badmintonistce Aleksandrze Wasilewskiej w grze mieszanej U13 – wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). Suwalsko-Suchedniowska para pokonała w finale 2-0 (21-7, 21-5) parę Bronisława Skórę i Weronikę Hoszowską (UKS AB Kraków/UKS GOKIS Kąty Wrocławskie). O wiele trudniejszą przeprawę mieli Aleksandra i Jakub w półfinale. Rywalizacja półfinałowa z Krzysztofem Łobodą i Julią Mrozek (BENINCA UKS Feniks K-K) trwała trzy sety, pierwszy dla rywali 21-19, pozostałe zwycięskie 21-12 i 21-15.
Medale BRĄZOWE GP Suchedniowa dorzuciły: deblistki w kat. U17 – Viktoriya PLETSIUKHOVA/Veranika STANKEVICH i singlistka Aleksandra Wasilewska [1] w kat. U13. W walce o finał musiała uznać wyższość Wiktorii Kaletki (AZS AWF Katowice), która okazała się zwycięzcą tej kategorii.
Źródło: SKB Suwałki
Top