Suwalski Klub Karate Kyokushin w miniony weekend, tj. 17-18 października wystartowali w dwóch mistrzostwach wysokiej rangi: Mistrzostwach Polski Juniorów w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U-16 i U-22.

Pierwsze zawody – Mistrzostwa Polski Juniorów – odbyły się w Wieliczce 17 października. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z 45 klubów. Nasi reprezentanci wypadli na nich rewelacyjnie, po raz kolejny potwierdzając, że na arenie krajowej należą do absolutnej czołówki zawodniczej. Po dwa indywidualne medale zdobyli bracia Damian i Daniel Biłbak. Damian wygrał konkurencję kata i zajął drugie miejsce w kategorii kumite -60 kg. Z kolei Daniel wywalczył dwa trzecie miejsca w kategorii kata i kumite -65 kg. Nasz trzeci zawodnik, Krzysztof Alicki, tym razem przegrał swój pierwszy pojedynek. Cztery zdobyte przez suwalskich zawodników medale zostały przeliczone na 24 punkty Ministerstwa Sportu, a ten wynik pozwolił nam uplasować się na pierwszym miejscu drużynowym tych mistrzostw, pozostawiając za sobą inne drużyny z całej Polski. Warto tutaj przypomnieć, iż wynikiem tym powtórzyliśmy osiągnięcie sprzed roku, a w sumie jest to dziesiąty medal drużynowy na OOM, w tym piąty złoty. Dowodzi to niewątpliwie naszej dominacji w kraju w dyscyplinie karate kyokushin w przedziale wiekowym juniora.

W niedzielę, 18 października w Lublinie, wystartowaliśmy już na innych zawodach, równie dla nas ważnych. Były to bowiem Kwalifikacje do Mistrzostw Europy kadetów U-16 I młodzieżowców U-22, które odbędą się jeszcze w tym roku w Polsce! 27-28 listopada w Bytomiu i Tarnowskich Górach.
– Tym bardziej zależało nam na zdobyciu jak największej ilości kwalifikacji, aby móc godnie reprezentować naszą ojczyznę, na arenie europejskiej w naszym kraju. Cieszymy się, że i na tych zawodach wypadliśmy bardzo dobrze, zdobywając aż cztery kwalifikacje, dzięki wywalczonym miejscom na podium – informuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin
Piątą kwalifikację otrzymał za zajmowane miejsce w rankingu również nasz zawodnik Wojciech Żytkiewicz w kategorii -70 kg młodzieżowców (nie mógł wystartować w kwalifikacjach z powodu kontuzji). Na tegorocznych Mistrzostwach Europy U-16 i U-22, wystąpi zatem pięciu zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Indywidualne medale naszych zawodników zdobyte na Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy przedstawiają się
następująco: Krzysztof Alicki – II miejsce w kategorii kumite kadetów -50 kg, Sebastian Biłbak – I miejsce w kategorii kumite młodzieżowców -75 kg, Aleksandra Czerwiecka – I miejsce w kategorii kumite młodzieżowców +65 kg, Michał Karpowicz – III miejsce w kategorii kata młodzieżowców.

Zawody tej rangi rozgrywane dzień po dniu to nie lada wyzwanie dla zawodników i trenera. Wiele przejechanych kilometrów, stres oczekiwania na swój start oraz maksymalne skupienie na założonym celu eksploatują niewyobrażalnie fizycznie i psychicznie. Tym bardziej jestem dumny ze swoich zawodników, którzy kolejny raz podołali ciężkiemu zadaniu postawionemu przed nim przeze mnie. Nie tylko podołali zadaniu, dając z siebie wszystko i wypełniając nasz wspólny sportowy plan, na 100%, ale również kolejny raz w historii udowodnili, że miasto Suwałki może szczycić się najlepszym klubem karate w Polsce. Klubem, który dla wielu rywali wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem ciężkiej i efektywnej pracy na rzecz spektakularnych wyników sportowych.