Sukces Jakuba Brzozowskiego ucznia ZS nr 6

Sukces Jakuba Brzozowskiego ucznia ZS nr 6

Jakub Brzozowski uczeń Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach został jednym z pięciu laureatów konkursu dla młodzieży AI4Youth Sztuczna Inteligencja. To ogromny sukces.

Chłopak uczy się w klasie technik informatyk, jest maturzystą. Dzięki swojemu talentowi programistycznemu już teraz ma otwartą drogę do współpracy z największymi firmami specjalizującymi się w tworzeniu aplikacji.

W konkursie udział wzięło udział ponad 1800 uczniów z całej Polski. Aplikacja, którą stworzył Jakub o nazwie LiSA – asystent zespołu zamknięcia | Locked-in syndrome assistant, to program umożliwiający komunikację z osobą dotkniętą głębokim paraliżem. Projekt zrobił na organizatorach konkursu ogromne wrażenie. Jakub został zaproszony do siedziby firmy Intel w Gdańsku, gdzie zaprezentował aplikację wiceprezesowi firmy – Gregowi Levanderowi, odwiedzającemu polski oddział firmy.

W czwartek 3 listopada br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa projektu AI4Youth Sztuczna Inteligencja dla Młodzieży organizowanego przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz SDA Spółka z o.o. Wręczono nagrody, dyplomy oraz certyfikaty 25 finalistom konkursu oraz 5 laureatom.

Opiekunem Jakuba jest nauczyciel przedmiotów zawodowych Aleksander Turek.

Więcej o gali

Informacje o projekcie AI4Youth – Sztuczna inteligencja w Twojej szkole

Źródło: ZS6

Top