Czworo tegorocznych maturzystów odebrało od Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Stypendia przyznawane uczniom zdolnym wynikają z  uchwały Rady Miejskiej w sprawie przyjęcia Programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych w Mieście Suwałki do 2015 roku.

– Swoimi osiągnięciami w pozytywny sposób promujecie nasze miasto nie tylko w regionie ale również w całej Polsce. Cieszę się, że poprzez wręczenie stypendium możemy docenić Wasze osiągnięcia – mówił  prezydent Cz. Renkiewicz.

Stypendia otrzymali :

  • Maria Janczylik (ILO) – laureatka szczebla centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” (fizyka),
  • Marcin Szałaj (ILO) – laureat szczebla centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” (matematyka),
  • Wojciech Putra (III LO) – finalista stopnia centralnego XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej,
  • Paweł Bagan (ZST) – finalista szczebla centralnego XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W tym roku powołana przez Prezydenta Miasta Suwałk Komisja stypendialna zarekomendowała 148 uczniów do przyznania stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce i/lub sporcie (uzyskane w roku szkolnym 2014/2015): 64 ze szkół podstawowych, 72 z gimnazjów i 12 ze szkół ponadgimnazjalnych. Prezydent Miasta Suwałk  Cz. Renkiewicz po zapoznaniu się z rekomendacjami Komisji stypendialnej podjął decyzję o przyznaniu ww. uczniom stypendiów. Łącznie, w formie stypendium Prezydenta Miasta Suwałk za szczególne osiągnięcia w nauce i/lub sporcie uzyskane w roku szkolnym 2014/2015, zostanie wypłacona uczniom kwota 245.000 zł.

Więcej informacji o tegorocznych stypendystach można znaleźć TUTAJ.