Strażnicy miejscy ratują życie

Strażnicy miejscy ratują życie

Suwalscy strażnicy miejscy systematycznie patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Sprawdzają pustostany, wiaty śmietnikowe, teren dworców oraz podejmują interwencji po sygnałach otrzymywanych od mieszkańców, które wskazują, że ktoś może znajdować się w stanie zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

Tak też było w dniu dzisiejszym (21.12.). Około godz. 9.30. dyżurny Straży Miejskiej odebrał telefon od zaniepokojonego opiekuna pustostanu przy ul. Bukowej w Suwałkach. Rozmówca poinformował, że w niezamieszkałym domu leży kobieta. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali 41-letnią bezdomną, która leżała zmarznięta na podłodze przykryta kilkoma kocami. Z uwagi na utrudniony kontakt na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Skrajnie wychłodzoną kobietę natychmiast zabrano do szpitala. Jak się okazało kobieta nie jadła od 3 dni.

Gdy jesteśmy świadkami podobnych sytuacji zadzwońmy pod numer alarmowy 986 lub 112. To może ocalić czyjeś życie. Nie bójmy się podejmować interwencji i nie bądźmy obojętni.

źródło: UM Suwałki

Top