Stracił prawo jazdy, bo przewoził zbyt dużo osób

Stracił prawo jazdy, bo przewoził zbyt dużo osób

Nie tylko nadmierną prędkością zawinił kierowca busa zatrzymany do kontroli przez mundurowych z suwalskiej komendy. Okazało się, że 37-latek w mercedesie przewoził 12 osób, podczas gdy pojazd przystosowany był do przewozu maksymalnie 9. Za przewożenie większej liczby osób niż jest dozwolona grozi nie tylko mandat, ale również utrata prawa jazdy.

Policjanci z suwalskiej drogówki, patrolując drogę S 61, w miejscowości Żubryn zatrzymali do kontroli busa. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że 37-letni obywatel Ukrainy przewoził zbyt dużą liczbę osób. W mercedesie, który był przystosowany do przewozu 9 osób, jechało aż 12. Jeden z pasażerów podróżował na torbach w bagażniku. Wobec obywatela Ukrainy, który kierował autem policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Za to wykroczenie zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy i ukarali mandatem.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drodze to nie tylko przestrzeganie prędkości czy zapinanie pasów bezpieczeństwa. Kierowcy powinni pamiętać o prawidłowym przewożeniu pasażerów w samochodzie. Przewożenie zbyt dużej liczby osób zagraża bezpieczeństwu zarówno pasażerów, jak i kierowcy.

Źródło: KMP Suwałki

Top