Stacja Pogodne Suwałki i WOŚP – 28-29 stycznia

Stacja Pogodne Suwałki i WOŚP – 28-29  stycznia

W ostatni weekend stycznia (28-29) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury oraz Suwalskim Klubem Morsów, Stowarzyszeniem Sportowe Miasto, Grupą AKTYWERSI jak również partnerami: Suwałki Plaza i MK Bowling zapraszają suwalczan do zimowej zabawy. Tak, jak w poprzednich latach Stacja Pogodne Suwałki towarzyszyć będzie Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

STACJA POGODNE SUWAŁKI

28 STYCZNIA

Suwalski Ośrodek Kultury, sala kameralna ul. Jana Pawła II 5 – godz. 16 (przewidywane zakończenie spotkania o godz. 19)

spotkanie autorskie z podróżnikami połączone z projekcją filmów i zdjęć: Hubertem Stojanowskim, Radosławem „Rybą” Milewskim. Bogaty bagaż doświadczeń, szczególnie związanych z eksploracją Suwalszczyzny, będzie tematem przewodnim spotkania. Ciekawe wątki, zaskakujące informacje o regionie, w którym żyjemy, pokaz slajdów i filmów, jak również dyskusja o wyjątkowym charakterze regionu, będą tematami przewodnimi.

Boisko przy SP nr 10, godz. 18 – Suwalski Katar – na zdrowie! Najzimniejszy mecz w Polsce, po gorącym mundialu w Katarze. Mecz zostanie rozegrany w warunkach wieczornych na tzw. „Polskim Biegunie Zimna”. Na boisku ze sztucz-ną murawą zmierzą się drużyny: Pogodne Suwałki Team oraz Reszta Świata.

29 STYCZNIA

Suwałki Plaza, godz. 10 – O bieganiu przy kawie – Maratony Świata! – spotkanie z Michałem Walczewskim (dziennikarz, podróżnik, maratończyk) poświęcone maratonom w najbardziej egzotycznych częściach świata.

Suwałki Plaza, godz. 12 – I Suwalski Zlot Morsów – Parada morsów ulicami miasta (Suwałki Plaza – ul. Teofila Noniewicza – ul. Chłodna – ul. Tadeusza Kościuszki – Bulwary nad Czarną Hańczą – Zalew Arkadia).

Zalew Arkadia, godz. 13 – Zimowa kąpiel morsów

Zalew Arkadia, godz. 13 (przewidywane zakończenie bloku około godz. 15:30)

Zimowa fiesta – karnawałowe rytmy nad Zalewem Arkadia: Strefa balii, Strefa saun, Strefa chill, Zimowa kuchnia, Kraina Lodu, Strefa zabaw dla dzieci

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Będą balie, mobilne sauny, leżaki z kocami, a także gorące latynoskie rytmy. Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

Zalew Arkadia, godz. 14 – Karnawałowy bieg na 5 km i biegi dla dzieci oraz Zimowy marsz Nordic Walking.

Karnawałowy bieg na 5 km, w którym uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i oprócz wyczynu sportowego biorą również udział w konkursie na najlepsze (najbardziej oryginalne) przebranie.

W nadchodzącej edycji Stacja Pogodne Suwałki zostanie rozszerzona o zimowy marsz Nordic Walking seniorów (jako element Suwalskiej Olimpiady Seniorów) oraz karnawałowe biegi dla dzieci. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a pierwsze 150 osób wielofunkcyjną chustę  nawiązującą do kultowej czapki „-42 Suwałki”.

Stacja Pogodne Suwałki towarzyszyć będzie 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też wolontariusze fundacji WOŚP, która jest organizatorem największej akcji charytatywnej w Polsce, pojawią się m.in. nad Zalewem Arkadia, a uczestnicy będą mogli wrzucić swój datek do puszki z charakterystycznym czerwonym serduszkiem.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia po raz 31 zagra Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tema- tem tegorocznego Finału jest hasło: „Chcemy Wygrać z Sepsą! Gramy dla Małych  i Dużych”. Sepsa w skrócie – to zespół objawów wywołanych nagłą, niekontrolowaną reakcją organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Datki zasilające puszki wolontariuszy pozwolą Fundacji WOŚP wyposażyć szpitale w urządzenia przyspieszające diagnostykę zakażeń.

– Na terenie naszego miasta pojawi się 100 wolontariuszy z puszkami WOŚP. Proszę wyjdźmy na ulicę, aby wynagrodzić ich zaangażowanie w naszą wspólną sprawę. Aby dać samym sobie więcej szans na czynienie dobra. W tym roku suwalski sztab został zorganizowany przy Miejskim Klubie Sportowym Ślepsk Malow Suwałki, we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach i Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Chciałbym podziękować ludkom z wyżej wymienionych instytucji – powiedział Zbigniew Szyperek, szef suwalskiego Sztabu WOŚP.

29 stycznia (niedziela) od godz. 12 w hali Suwałki Arena odbędą się zabawy i animacje skierowane do najmłodszych, o które zadbają Magiczne Ludki z  Centrum Aktywności i Arteterapii PIU oraz Naukowy Kwadracik gdzie poprzez ciekawe doświadczenia i eksperymenty dzieci są wprowadzane w świat nauki. Równocześnie odbędzie się mini Turniej Szachowy organizowany przez Klub Szachowy Hańcza połączony z ABC szachów. Suwalskie Wigry zaproponują akcję „1947 Goli dla WOŚP” oraz spotkanie z zawodnikami Klubu. Centrum Sportów Walki Berserker’s Team Suwałki zaprezentuje brazylijskie jiu jitsu oraz MMA. Będzie też można pograć w badmintona z Suwalskim Klubem Badmintona. Będzie też ciastko, herbata, kawa oraz pchli targ i loteria.

Na scenie w „Suwałki Arena” zaprezentuje się młoda generacja muzyków tworzących kilka suwalskich zespołów: The Walls Will Colapse / Cursed Knowledge / Who Asked / Pancermałpa / Society”s Error 404 / Exitilium. Wystąpią też: Suwalki Gospel Choir, Studio Piosenki Świetlik oraz Wiktoria Szulewska z pokazami tańca nowoczesnego.

Na torze przy ul. gen. W. Sikorskiego Automobilklub Suwalski zaprasza na Track Day, gdzie w bezpiecznych warunkach sprawdzić będzie można swoje auto i umiejętności kierowania samochodem.

Top