Stacja Pogodne Suwałki 2023

Stacja Pogodne Suwałki 2023

W Urzędzie Miejskim w Suwałkach 10 stycznia, podczas konferencji prasowej przedstawiono program tegorocznej Stacji Pogodne Suwałki.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli: zastępca prezydenta Roman Rynkowski oraz Ignacy Ołów – dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Waldemar Borysewicz – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

– Dwudniowa impreza odbędzie się 28 i 29 stycznia. Chcemy by była inna niż poprzednie. Będzie odbywała się nad zalewem Arkadia oraz w innych częściach miasta. W pierwszym dniu odbędą się w SOK prelekcje suwalskich podróżników ilustrowane zdjęciami i filmami oraz rozegrany zostanie na boisku SP 10 mecz „Suwalski katar – na zdrowie”. Natomiast niedziela to różne formy aktywności sportowej połączone z 31 Finałem WOŚP – powiedział R. Rynkowski

Stacja Pogodne Suwałki to impreza cykliczna, której dla większości nie trzeba przedstawiać. Edycja 2023 to kolejna odsłona wydarzenia, które rokrocznie przyciąga na polski biegun zimna amatorów zimowego szaleństwa.

29 stycznia odbędzie się wielkie suwalskie morsowanie, które będzie częścią kolejnej edycji Stacji Pogodne Suwałki. W odróżnieniu od poprzednich lat tym razem wydarzenie będzie miało inny format i wyjątkową oprawę, o którą zadbają członkowie Suwalskiego Klubu Morsów oraz także suwalskiej grupy „Aktywersi”, którzy razem z OSiR-em, Stowarzyszeniem „Sportowe Miasto” są współorganizatorami imprezy. Wydarzenie rozpocznie się przy Centrum Handlowym PLAZA, spod którego w karnawałowych rytmach wyruszy parada morsów. Przejdzie ulicami miasta m.in. T. Noniewicza, Chłodną i T. Kościuszki i dotrze nad Zalew Arkadia, gdzie odbędzie się morsowanie oraz będą miały miejsce inne atrakcje Stacji Pogodne Suwałki (m.in. Bieg Karnawałowy, zimowy marsz Nordic Walking, strefa zabaw dla dzieci).

Plaża nad Zalewem Arkadia zamieni się w zimowe SPA. Pojawią się balie, mobilne sauny, leżaki z kocami a także gorące latynoskie rytmy, które sprawią, że tego dnia Zalew Arkadia będzie przypominał karnawałową fiestę. Nad Zalewem Arkadia pojawi się również aromat przepysznej zimowej kuchni, której potrawy z pewnością przypadną do gustu uczestnikom wydarzenia.

Odbędzie się bieg karnawałowy „Zimowa Piątka”. To pierwszy w 2023 roku w Pogodnych Suwałkach – ale także w regionie – oficjalny bieg na dystansie 5 km. A skoro trwa zimowy karnawał, to gorąco zachęcamy do tego, aby zamienić strój sportowy w strój karnawałowy! W poprzednich edycjach Zimowej Piątki gościliśmy wiele wspaniałych postaci: piratów, kultowe Minionki, jaskiniowców, eskimosów, Batmana, Jamesa Bonda, a nawet Johna Lennona. Trasa biegu składać się będzie z trzech okrążeń wokół Zalewu Arkadia, start o godzinie 14:15. Najmłodsze grono biegaczy zapraszamy do wzięcia udziału w Karnawałowym Biegu dla Dzieci na dystansie 650 metrów wokół zlokalizowanej nieopodal Beach Areny.

Nie zapominamy o kijkarzach, których w naszym regionie jest również znaczne grono. Zaraz po wystrzale startera biegu dla dzieci na trasę wyruszą uczestnicy Zimowego Marszu Nordic Walking (w ramach Olimpiady Seniorów) – wspólnie z biegaczami Zimowej Piątki. Trasa licząca 1,75 km (co odpowiada jednemu okrążeniu nad suwalskim Zalewem Arkadia) z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu.

Na najmłodszych uczestników Stacji Pogodne Suwałki czeka również strefa animacji z przewodnim tematem „Kraina Lodu”. Zajęcia z animatorami, zabawa z Misiem UśMichem, bajkową Elsą i Olafem, a także wesoły autobus Lady Klaun sprawią, że uśmiech nie zniknie z twarzy dziecka przez cały dzień!

Top