Spotkanie z Krzysztofem Skłodowskim

Spotkanie z Krzysztofem Skłodowskim

Spotkanie z historykiem, muzealnikiem dr Krzysztofem Skłodowskim, autorem książki „Garnizon Suwałki w latach 1921-1939” odbyło się 10 listopada w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, który podzieli się swoją wiedzą i fascynacją garnizonem Suwałki. Szczególnym gościem spotkania był prof. Adam Czesław Dobroński, który poprowadził rozmowę i spotkanie.

Przypomnijmy, że 28 października 2022 roku w Uniwersyteckim Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się gala finałowa jubileuszowego, 30 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej PTTK. W jej trakcie, uczestniczący w niej dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach Jerzy Brzozowski i kustosz dyplomowany dr Krzysztof Skłodowski odebrali dwie nagrody za wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Okręgowe w Suwałkach książkę dr Krzysztofa Skłodowskiego „Garnizon Suwałki w latach 1921-1939”:

– w kategorii: Monografie oraz inne opracowania krajoznawcze – trzecią nagrodę
– Nagrodę Publiczności przyznaną w efekcie najlepszego wyniku głosowania internetowego czytelników.

W gali uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, władz Uniwersytetu w Białymstoku, władz i działaczy PTTK, autorzy i wydawcy nagrodzonych publikacji.

Top