Ponad 200 osób przyszło na spotkanie z jednym z najbardziej znanych współczesnych polskich pisarzy i scenarzystów Jakubem Żulczykiem zorganizowane przez suwalską Bibliotekę Publiczna im. M. Konopnickiej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. Spotkanie sfinansowano z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r.
J. Żulczyk opowiadał o swoich książkach i filmach na podstawie, których zrealizowano seriale: „Belfer”, „Informacja zwrotna” i „Ślepnąc od świateł” emitowane m.in. na platformach Netflix i Canal Plus. Wielu z ich twórców jest jego kolegami i przyjaciółmi. We wrześniu 2023 r. wydano najnowszą powieść tego autora „Dawno temu w Warszawie”, będącą kontynuacją powieści „Ślepnąc od świateł”. Pisarz podzielił się też swoimi refleksjami związanymi z Warszawą, gdzie mieszka chociaż urodził się na Warmii w Nidzicy. Jego zdaniem współcześnie warszawiakiem jest ten, kto tam mieszka i płaci podatki a nie tylko ten, którego przodkowie walczyli w Powstaniu Warszawskim. W czasie spotkania nie zabrakło też dyskusji o uzależnieniach, których nie brakuje w naszym życiu. Zdaniem J. Żulczyka człowiek może uzależnić nawet od książek. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autograf pisarza.
Pisarz zadebiutował w 2006 r. powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. Latem 2008 r., jako jedyny reprezentant Polski, Żulczyk wszedł do grupy finalistów corocznego konkursu Young Euro Connect – eseistycznej rywalizacji młodych europejskich pisarzy. W 2008 r. ukazała się jego druga powieść, „Radio Armageddon“ okrzyknięta „najbrutalniejszą i najuczciwszą polską powieścią młodzieżową”. Potem ukazały się kolejne jego powieści: „Instytut”, „Zmorojewo”, „Świątynia”, „Ślepnąc od świateł”, „Wzgórze psów”, „Czarne słońce” i „Informacja zwrotna”. Obok powieści, ma na koncie także scenariusze serialu TV „BrzydUla“, dwa sezony serialu „Belfer”, napisanego wraz z Moniką Powalisz, a także serial oryginalny „Warszawianka”.