Konrad T. Lewandowski będzie jednym z gości Festiwalu Fantastyki „Portal Północny Wschód”.  

Opowie o „Podobieństwach i różnicach religii Celtów i Prasłowian na przykładzie kultu drzew, zbóż i świąt ognia w Europie”, a także o swojej twórczości jako autor opowiadań i książek z gatunku fantasy, science fiction i powieści kryminalnych.

Spotkanie odbędzie się 19 września 2015 r. (sobota), godz. 16:00 w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultura (ul. Jana Pawła II 5).

Wstęp wolny

Konrad Tomasz Lewandowski

Pseudonim „Przewodas”. Polski pisarz fantasy, science fiction i powieści kryminalnych, filozof, dziennikarz, publicysta i redaktor. Publikuje jako Konrad T. Lewandowski.

Od początku lat 90. współpracował z kilkudziesięcioma czasopismami, najdłużej z „Nową Fantastyką”, „Przeglądem Technicznym”, „Cogito”, „Sprawami Nauki”, a także „Skandalami”. Z wykształcenia inżynier chemik i doktor filozofii.

Największe uznanie czytelników zdobył cyklem opowiadań science-fiction o perypetiach dziennikarza Radosława Tomaszewskiego z brukowej gazety „Obleśne Nowinki” oraz cyklem fantasy o kotołaku Ksinie. Jest także autorem powieści kryminalnych z udziałem nadkomisarza Jerzego Drwęckiego, których akcja dzieje się w międzywojennej Polsce, oraz trylogii historyczno-przygodowej z przełomu XIX i XX wieku „Bursztynowe Królestwo” z udziałem starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, carskiego lojalisty.

W 1995 roku otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Noteka 2015. Był też sześciokrotnie nominowany do tej nagrody.
Konrad T. Lewandowski jest także autorem systemu filozoficznego luźno nawiązującego do metafizyki tomistycznej, w którym zaproponował ontologiczną teorię rzeczywistości w oparciu o tzw. Zasadę Zachowania Wolnej Woli. (źr. informacji: Wikipedia)

Szczegółowe informacje o Konradzie Tomaszu Lewandowskim na: www.przewodas.w.interia.pl