Na Placu Marii Konopnickiej Suwalczanie na sportowo zakończyli tegoroczne wakacje. Już od godziny 10 każdy mógł wziąć udział w otwartych treningach boksu i kick boxingu, dowiedzieć się szczegółów dotyczących zdrowego żywienia czy wymasować się u wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Najmłodsi natomiast mogli poznać tajniki piłki nożnej ćwicząc wraz z piłkarzami Wigier czy pomalować twarz i spędzić czas wśród animatorek z przedszkola Zielony Zakątek.

W międzyczasie siłowe zawody sportowe, zorganizowane specjalnie dla najsilniejszych mieszkańców naszego miasta. Punktem kulminacyjnym były biegi uliczne, które cieszyły się wielką popularnością wśród suwalczan.

Zawody siłowe rozegrano w trzech konkurencjach: siłowanie na rękę, wyciskanie sztangi oraz wyciskanie Kettlebell’a – ważącego 24kg ciężarka. Wszystkie konkurencje rozegrano w kategorii OPEN.

Do zawodów zgłosiło się wielu uczestników. Najlepszymi w poszczególnych konkurencjach okazali się: w siłowaniu na rękę – Albert Bielski, wyciskaniu sztangi – Kamil Wojciechowski a w wyciskaniu Kettlebell’a – Kamil Wasilewski.

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło rozgrywanym od 15 biegom ulicznym. Jako pierwsi wystartowali uczestnicy Ekspresu Rodzinnego – biegu na dystansie 600 metrów. Udział w nim wzięło 36 rodzin. Bezkonkurencyjna okazała się rodzina Ołów, która pobiegła w czteroosobowym składzie. Po zakończeniu tego biegu na stracie znaleźli się wspólnie uczestnicy biegów Suwalski Ekspres oraz Suwałki Marsz. W sumie ponad sto pięćdziesiąt osób. Zawodnicy mieli do pokonania dwa kilometry. Wśród biegaczy zwycięstwo odniósł Mateusz Szeląg, natomiast najszybciej trasę przeszedł Adrian Ołów. Wszyscy uczestnicy biegów po przekroczeniu linii mety otrzymywali pamiątkowe medale, bo nie wynik był tutaj najważniejszy ale dobra zabawa i wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu.

Ośrodek Sporty i Rekreacji w Suwałkach dziękuje wszystkim Państwu – uczestnikom i widzom, za tak liczne przybycie na Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz partnerom i sponsorom, bez których nie byłoby tak ciekawego wydarzenia i wspaniałych nagród dla uczestników.

Wyniki zawodów siłowych:

Siłowanie na rękę

I Albert Bielski
II Fabian Adamczyk
III Artur Poniszko

Wyciskanie Kettlebell’a 24 kg
I Kamil Wasilewski
II Kacper Chmielewski
III Filip Murawko

Wyciskanie sztangi leżąc
I Kamil Wojciechowski
II Andrzej Redkowicz
III Michał Stefanowski

Wyniki biegów:

„Suwalski Ekspres” (bieg główny – dystans ok. 2 km)
I Mateusz Szeląg
II Janusz Popko
III Damian Raczyło

„Suwałki Marsz!” (bieg towarzyszący – dystans ok. 2 km)
I Adrian Ołów
II Ewa Putra
III Patryk Racis

„Rodzinny Ekspres”
I Ołów
II Gałaszewscy
III Łozowscy