Sportowcy u prezydenta

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wraz z zastępcą Ewą Beatą Sidorek spotkali się z przedstawicielami Klubu Sportowego „Jaćwing” oraz Suwalskiego Klubu Karate, którzy w ostatnich tygodniach odnieśli sukcesy na arenach europejskich i światowych.

Stanisław Poświatowski z KS „Jaćwing” zdobył srebrny medal w IBSA World Games Mistrzostw Świata Osób Niewidomych i Sławbowidzących w bowlingu rozgrywanych w ramach Igrzysk w Seulu. Były to już 5 tego typu igrzyska jednak po raz pierwszy zaprezentował się na nich bowling.

Z kolei aż 4 medale na Mistrzostwach Europy zdobyli zawodnicy z Suwalskiego Klubu Karate.

Medal srebrny i wicemistrzostwo Europy zdobył Daniel Biłbak, startując w kumite do 60 kg. Jego brat Damian Biłbak startował w dwóch konkurencjach i w dwóch zdobył brązowe medale. Zajął III miejsce w kata i III miejsce w kumite do 55 kg. Czwarty medal zdobył Michał Karpowicz. Michał powtórzył wynik z poprzedniego roku i zajął III miejsce w kata Juniorów.

– Rozsławiacie i promujecie Miasto Suwałki nie tylko w kraju ale również daleko za jego granicami. Cieszę się, że realizujcie swoje pasje poprzez sport. To dla Suwałk i naszych mieszkańców ogromne wyróżnienie, że możemy pochwalić się takimi osiągnięciami i zawodnikami jak Wy – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przy okazji warto dodać, że zawodnicy z Suwalskiego Klubu Karate Daniel i Damian Biłbak to tegoroczni sportowi stypendyści Prezydenta Miasta Suwałki.