SOKBAND zagrał karnawałowo

SOKBAND zagrał karnawałowo

Kolejną interesującą muzyczną ofertę przygotował Suwalski Ośrodek Kultury. W piątkowy wieczór 20 stycznia na jego scenie wystąpił zespół SOKBAND z repertuarem karnawałowym. Wyjątkową atmosferę zapewnili znakomici muzycy z Krzysztofem Krzesickim na czele oraz zaproszeni goście: Aleksander Sobolewski (wokalista pochodzący z Białorusi), akordeonista Patryk Sztabiński (występujący prestiżowych salach koncertowych świata, m.in. w Nowym Jorku i Tokio oraz współpracujący z gwiazdami polskiej sceny: Justyną Steczkowską, Dawidem Kwiatkowskim i Wiesławem Tupaczewskim) oraz Urszula Murawko (grająca na perkusji, a także na cymbałach w wileńskich w zespołach Chłopcy z Nowoszyszek i Biele), która na tym koncercie zagrała na wibrafonie.

W programie koncertu wybrzmiały niezwykle lubiane utwory, takie jak “My way”, “Falling in love”, “Sway” oraz „Gelem, gelem” (uważany Hymn Cygański). Była także słynna “Brasileira” Dariusa Milhauda i “From Within” Michela Camilo. Występom towarzyszyły gorące brawa publiczności, która w komplecie wypełniła Salę Andrzeja Wajdy.

Grupa SOKBAND powstał w oparciu o Kapelę ZPiT Suwalszczyzna. Liderem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista oraz kapelmistrz Kapeli ZPiT Suwalszczyzna, współpracujący z Suwalską Orkiestrą Kameralną a także lideruje zespołowi Piano Blues Band. SOKBAND gra w składzie: K. Krzesicki – fortepian, Katarzyna Gościewska – skrzypce, Aleksandra Pływaczewska – skrzypce, Rafał Frydrych – trąbka, Olgierd Smokowski – klarnet, Michał Letkiewicz – perkusja oraz Mateusz Waraksa – kontrabas.

Wśród wydarzeń przewidzianych w SOK w nadchodzącym czasie jest Koncert Walentynkowy  „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, którego motywem przewodnim będzie święto zakochanych. 10 lutego o godz. 19.00 w Sali im. A. Wajdy wystąpi Suwalska Orkiestra Kameralna wraz solistami Roksaną Maciejczuk i Jakubem Milewskim, a dodatkowym punktem programu będzie recytacja wierszy w wykonaniu Włodzimierza Ciborowskiego, pokaz tańca Yulii Krat oraz w wykonaniu pary z zespołu ZPiT Suwalszczyzna.

Top