Wernisażem wystawy prac Kariny Sosnowskiej rozpoczęła się druga Noc Bibliotek w Suwałkach. Nie zabrakło również spektaklu opowieści Kamishibai, koncertu muzyki filmowej, gry terenowej, smoczych klocków i spotkania z podróżnikiem. A wszystko „Pod sztandarami smoka”- takie było hasło wieczorno- nocnej imprezy promującej czytelnictwo i Bibliotekę Publiczna im. M. Konopnickiej jako miejsce, w którym warto bywać. Wielu suwalczan przekonać się o tym w sobotni wieczór.
Najmłodsi obejrzeli premierowe opowieści Kamishibai: „ O tym jak babcia Hańcia zbierała jagody i co z tego wynikało” oraz opowieść o herbie Suwałk przygotowaną przez Grażynę Serafin. Mogli też zbudować z klocków Lego robota. Starsi przypomnieli sobie najwybitniejsze polskie filmy i seriale telewizyjne na koncercie Tadeusza Trzaskalika, który wykonał m.in. melodie tytułowe z seriali „ Polskie drogi”, „ Dom” , „ Wojna domowa” oraz filmów takich jak „Noce i dni”, „ Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz polonez z filmu „ Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajda. Suwalczanie spotkali się też z autorką książek dla dzieci Anną Kropiewnicką.
O poszukiwaniu smoka czyli swoich podróżach do Bhutanu, Birmy, Kambodży, Laosu i Wietnamu opowiadał podróżnik pochodzący z Suwałk Michał Stefanowski. W czasie całej imprezy trwała gra „ Miasto śniących książek w Bibliotece”. A na deser można było spróbować smoczego tortu.
Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w czasie kilkugodzinnej akcji „ Noc Bibliotek”, a mieli nie zwrócone książki mogli anulować opłaty za nieterminowy zwrot książek. Można też było przynieść książkę i wymienić ją z innym czytelnikiem na regale „ Wędrującej książki”.
Suwalska Biblioteka była jedną z prawie tysiąca placówek w kraju, które przyłączyły się do akcji „ Noc bibliotek”.