Kierująca matizem 23-latka potrąciła przechodzącego przez ulicę mężczyznę i odjechała. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 61-latka.
Teraz  szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają suwalscy policjanci.

Dzisiaj, kwadrans przed godziną 6-tą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Suwałkach, przy ul. Wojska Polskiego.
Funkcjonariusze z suwalskiej drogówki natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że  kierująca matizem 23- latka, jadąc ul. Wojska Polskiego w kierunku północnym, potrąciła przechodzącego przez jezdnię, nie posiadającego elementów odblaskowych, mężczyznę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 61-latka. Kierującą matizem zatrzymano do wyjaśnienia. Badanie alkomatem wykazało, że  23-latka była trzeźwa. Teraz dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają suwalscy policjanci.

Apelujemy o wzmożenie ostrożności i rozwagę na drogach!

Przypominamy, że z dniem 31 sierpnia 2014 r. nastąpiła nowelizacja przepisów ruchu drogowego w zakresie odblasków. Dotychczas przepis ten nakazywał używanie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym dzieciom do 15 roku życia. Wprowadzona zmiana mówi nam już o wszystkich pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Wszystkie takie osoby mają obowiązek używania odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po zmroku poprawia to zdecydowanie widoczność pieszego i daje szansę kierowcy na jego bezpieczne ominięcie.