W sobotę (3.10) meczem w Suwałkach z beniaminkiem GKS Katowice siatkarze Ślepska Suwałki rozpoczną swój siódmy sezon rozgrywek w I lidze. Przypominamy, że Ślepsk broni trzeciego miejsca wywalczonego w sezonie 2014/15. Ich rywal zaś zaliczany jest do grona zespołów mających aspiracje na grę w PlusLidze.

– Naszym celem jest awans do półfinałów play-off i pod tym kątem przygotowujemy się do rozgrywek – mówi Dimitrij Skoryy, były zawodnik, a w teraz debiutujący w roli pierwszego trenera Ślepska.

A że Ślepsk potrafi grać nie tylko efektowną ale i skuteczną siatkówkę udowodnił w VI Memoriale Józefa Gajewskiego, wygrywając nie tylko z czołowym zespołem ligi ukraińskiej Barkomem Każhany Lwów, ale też z Lotosem Treflem Gdańsk, wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski.

W okresie przygotowawczym suwalczanie ogrywali też Camper Wyszków, z którym zmierzyli się w meczu o brąz w poprzednim sezonie i KPS Siedlce, a zremisowali z ASPS Net Ostrołęka (powrót do starej nazwy po wycofaniu się głównego sponsora ZM Pekpol). Sparingi to jedno, a walka o ligowe punkty to zupełnie inna gra.

Dodajmy, że GKS Katowice będzie 30. rywalem Ślepska w I lidze (pierwszym był Energetyk Jaworzno), a spotkanie to będzie 151 w rundzie zasadniczej i 180 – licząc z play-off i play-out – suwalczan w I lidze.

Skład Ślepska Suwałki

 1. Jakub Urbanowicz (przyjmujący)
  2. Vitalij Shchitkov (Ukraina-rozgrywający)
  3. Maciej Mendak (libero)
  5. Paweł Pietkiewicz (przyjmujący)
  6. Krzysztof Zapłacki (przyjmujący)
  7. Tomasz Wasilewski (środkowy bloku)
  8. Kacper Gonciarz (rozgrywający)
  9. Krzysztof Andrzejewski (libero)
  10. Adrian Hunek (środkowy bloku, kapitan)
  11. Aleksans Klemens (Łotwa – przyjmujący)
  12. Łukasz Rudzewicz (środkowy bloku)
  15. Wojciech Winnik (atakujący)
  16. Kamil Lewiński (atakujący)

Kadra trenerska: Dmitrij Skoryy – I trener, Mateusz Kuśmierz – asystent trenera, statystyk
Fizjoterapeuta: Wojciech Orbik.

Źródło: strona internetowa Ślepska Suwałki