W Suwałkach Ślepsk przegrał mecz o piąte miejsce ze Stalą Nysa w złotym secie. Najpierw Ślepsk wygrał 3:1 (17:25, 25:17, 25:22, 25:18). I o wszystkim decydował złoty set, w którym skuteczniejsi siatkarze z Nysy. Wygrali 16:14.

To była symboliczna porażka drużyny Ślepska Suwałki. Sezon 2017/2018 nie był najlepszy w wykonaniu siatkarzy Ślepska. Wyniki w rundzie zasadniczej nie były złe. Trzecie miejsce dawało nadzieję na dobrą grę w najważniejszej części zmagań w I lidze. Jednak suwalskim siatkarzom zabrakło dobrej gry w play offach, w których większość decydujących meczów przegrywali. I ostatecznie zakończyli sezon na szóstej lokacie. To poniżej oczekiwań. Najwyraźniej coś nie zagrało w końcówce sezonu. Na analizę i wnioski przyjdzie czas. Kolejny mecz ligowy zapewne dopiero za pół roku.