Ślepsk Malow z historycznym awansem. Galeria zdjęć

Po raz pierwszy w historii siatkarze Ślepska Malow Suwałki awansowali do play-off Plus Ligi czyli do bezpośredniej walki o Mistrzostwo Polski. Ale zanim stało się to faktem Ślepsk Malow wygrał trzy mecze ostatnio rozegrane w Suwałki Arenie. Najpierw zwyciężył 3:1 (25:21, 26:24, 23:25, 25:18) z Treflem Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano rozgrywającego Ślepska Malow Joshuę Tuanigę. Następnie suwalski zespół wygrał 3:0 (25:20, 25:19, 25:17) z MKS Będzin. Za najlepszego zawodnika tego meczu uznano Bartłomieja Bołądzia. Został on też najlepszym zawodnikiem ważnego spotkania ze Stalą Nysa, które suwalska drużyna wygrała 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20). Po rundzie zasadniczej Ślepsk Malow z dorobkiem 36 punktów zajął ósmą lokatę w tabeli Plus Ligi.

Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa 3-1

Siatkarz Ślepska Malow Bartłomiej Bołądź był jednym z czołowych siatkarzy Plus Ligi w rundzie zasadniczej.

Uplasował się w czołowej piątce: zagrywających, atakujących, punktujących oraz w rankingu MVP

 

W play-off Ślepsk Malow zagra z półfinalistą Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zapewne suwalski zespół nie będzie faworytem w pojedynku, ale w ostatnim rozegranym meczu pomiędzy tymi drużynami siatkarze z Kędzierzyna-Koźla musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Trochę pomógł też im sędzia. Jak będzie tym razem? Przekonamy się 20 marca, gdy rozpocznie się rywalizacja w Kędzierzynie-Koźlu.

trenerzy

 

 

 

Wprawdzie trwają jeszcze tegoroczne rozgrywki Plus Ligi, ale już znamy sztab szkoleniowych, który poprowadzi Ślepsk Malow Suwałki w następnym sezonie Plus Ligi. Andrzej Kowal, Mateusz Kuśmierz, Kamil Skrzypkowski i Andrzej Sawicki przedłużyli kontrakty z suwalskim klubem. Trener A. Kowal prowadzi Ślepsk Malow od chwili, gdy suwalski zespół rozpoczął grę w Plus Lidze. Pod jego wodzą biało-niebiescy bezpiecznie utrzymali się w rozgrywkach, a zwycięstwa z utytułowanymi rywalami sprawiły, że kibice w Suwałkach i na Suwalszczyźnie pokochali siatkówkę.

M. Kuśmierz w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 pełnił funkcję asystenta trenera A. Kowala. Do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow po zakończeniu kariery sportowej dołączył były zawodnik suwalskiej drużyny K. Skrzypkowski. Pełni on funkcję asystenta trenera/kierownika drużyny, którą łączy z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego w suwalskiej Szkole Podstawowej nr 10. W sezonie 2021/22 za przygotowanie fizyczne biało-niebieskich ponownie odpowiedzialny będzie A. Sawicki, który pracuje jako nauczyciel w-f w suwalskiej SP nr 11.

Galeria zdjęć z meczu Ślespk Malow Suwałki – Stal Nysa

Top